Anasayfa
Paramızı en çok nereye harcıyoruz
Haberler

Kişi başı ortalama tüketim harcamamız 2016 yılında 1642 TL iken 2017 yılında 1854 TL'ye çıktı. Hayat pahalılığı harcamaları artırırken aile bütçesinden ulaştırma ayrılan pay arttı. Yükselen petrol fiyatları ulaştırma harcamalarımızı yükseltti. Aile bütçesinde aslan payını yine konut ve kira harcamaları aldı.

Devamını oku...
 
Kapasite kullanım oranı temmuzda azaldı
Haberler

İmalat sanayisi genelinde kapasite kullanım oranı temmuzda yüzde 77,1 oldu.

Devamını oku...
 
İSO’dan bankalara eleştiri: "Yetersiz kaldılar"
Haberler

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, nakit sıkışıklık ve kredi faizlerindeki yükseliş nedeniyle orta ölçekli sanayi firmalarının krediye erişimde zorluk yaşadığına dikkati çekerek "Bankacılık sektörü büyük kredilerin yönetiminde ve verimli kullandırılmasında yetersiz kaldı. Bankaların sanayiciye bakış açısını değiştirmesi gerektiğini düşünüyoruz" dedi.

Devamını oku...
 
Sektörel güven endekslerinde artış
Haberler

Hizmet, perakende ve inşaat sektörü güven endekslerinde sırası ile yüzde 0,7, yüzde 3,1 ve yüzde 2,3 artış kaydedildi. Artışlara karşın 3 sektör de referans değerin altında kalarak güvendeki kayba işaret etti.

Devamını oku...
 
Varank: Sanayinin yeni rotası dijitalleşme olacak
Haberler

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK'ın 55. Kuruluş Yıl Dönümü Töreni'nde yaptığı konuşmada dijitalleşme vurgusu yaptı. Varank, "Türkiye için bundan sonra 'sanayinin yeni rotası dijitalleşme' olacak. Üretimin ve pazarlamanın tüm aktörleri, dijitalleşme sürecinden paylarını alacak" diye konuştu.

Devamını oku...
 
Lozan Barış Antlaşması'nın 95. yılı
Basın AçıklamasıTürkiye Cumhuriyeti'nin tapu senedi; Lozan Barış Antlaşması'nın 95. yılı kutlu olsun.

 
Tüketici güven endeksi açıklandı
Haberler

Haziran ayında 70,3 olan tüketici güven endeksi temmuz ayında 73,1'e yükselerek yılın en yüksek seviyesine çıktı.

Devamını oku...
 
Beyaz eşyada yüzde 15'lik daralma
Haberler

Beyaz eşya sektörü yılın ilk yarısında bir önceki yılın aynı dönemine göre, iç piyasada yüzde 15 daralma yaşadı. Aynı dönem ihracat ise yüzde 5,4 artış gösterdi. TÜRKBESD Yönetim Kurulu Başkanı Güler'e göre, rakamlardaki düşüş tüketicinin geri çekilmesinden kaynaklandı.

Devamını oku...
 
USİAD Bildiren 106. sayı yayınlandı
USİAD Bildiren

USİAD Bildiren 106. Sayı Yayınlandı
Dergiyi okumak için tıklayınız: http://dergi.usiad.net/106.Sayi/

 
Kıbrıs Barış Harekatı’nın 44. yıl dönümü
Basın AçıklamasıKıbrıs Türkünün özgürlük günü olan 20 Temmuz’un 44. yıldönümü tüm KKTC ve Türkiye Türklerine kutlu olsun!

1963 yılında Rumlar tarafından siyasi hakları gasp edilen Kıbrıs Türkü, kendisine uygulanan tüm baskılara ve şiddete karşı direniş göstermiş ve 20 Temmuz 1974’te Türkiye’nin müdahalesi ile barış, huzur ve özgürlük ortamına kavuşmuştur. İşte bu nedenledir ki 20 Temmuz aynı zamanda ‘Barış ve Özgürlük Bayramı’ olarak kutlanmaktadır. Ve bu bayram yalnız yavru vatan KKTC’nin değil, Türkiye Cumhuriyeti’nin de bayramıdır.
Her türlü ambargoya, tanınmama tehdidine karşın bağımsız bir devlet olarak ayakta kalmayı başaran Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ilelebet yaşacağına inanıyor, şehitlerimizi saygıyla anıyor ve gazilerimize şükranlarımızı iletiyoruz.
USİAD

 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Sonraki > Son >>

Sayfa 13 / 155

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam