Anasayfa
Çin ve ABD görüşmelerinde yeni perde
Haberler

Çin, ABD'nin gümrük tarifelerini artırması gibi ekonomik yaptırımlar uygulaması halinde taraflar arasında ekonomi ve ticaret konularına ilişkin müzakereler sonucu varılan mutabakatların geçerli olmayacağını bildirdi.

Devamını oku...
 
Enflasyon rakamları açıklandı
Haberler

Mayıs ayı enflasyonu açıklandı... Yıllık enflasyon yüzde 12.15 çıktı. Enflasyon bir önceki aya göre yüzde 1.62 arttı. Bu rakam son 15 yılın en yüksek Mayıs ayı enflasyonu olarak kayda geçti.

Devamını oku...
 
Otomobil ve hafif ticari satışları düştü
Haberler

Otomobil ve hafif ticari araç pazarı 2018 Mayıs ayında yüzde 15 daraldı. Sıfır satılan araç sayısı 72 bin 755 adet oldu. Geçen sene mayıs ayında bu rakam 85 bin 422 idi.

Devamını oku...
 
Ekonomi Bakanı Zeybekci: 2018 Haziran'da yüzde 7,5 civarında büyüme gelecek
Haberler

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "2018 Haziran'da yüzde 7,5 civarında bir büyüme rakamı gelecek ve 2018 yılında 169 milyar dolarlık ihracat rakamı ve hedefimizi 172-173 olarak tekrar revize edeceğiz Haziran sonuna doğru. Onun da üzerine çıkmayı başaracağız" dedi.

Devamını oku...
 
TESK'ten 'stopaj vergisi kaldırılsın' talebi
Haberler

Stopaj vergisinin kaldırılmasını talep eden TESK Başkanı, "Kira gelirinden doğan vergiyi, kira gelirini elde eden mülk sahibi değil, esnaf ödemiş oluyor" dedi.

Devamını oku...
 
Enerji ithalatı nisanda yüzde 16 arttı
Haberler

Türkiye'nin enerji ithalatına ödediği tutar, nisan ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 16,1 artarak 3 milyar 116 milyon 909 bin dolar oldu.

Devamını oku...
 
Dış ticaret açığı arttı
Haberler

Türkiye yükselen kurlarla beraber cari açık vermeye devam ediyor. Nisan ayında dış ticaret açığı yüzde 35.6 yükselerek 6 milyar 685 milyon dolara çıktı. Sattığımız malın aldığımız malları karşılama oranı yüzde 67.5'e geriledi.

Devamını oku...
 
Merkez Bankası’ndan fiyat istikrarı açıklaması
Haberler

TCMB, Finansal İstikrar Raporu'nda, politika araçlarını fiyat istikrarını ve finansal istikrarı destekleyici biçimde kullanmayı sürdüreceğini belirtti.

Devamını oku...
 
Maliye Bakanı Naci Ağbal: Kurumlar vergisi oranları düşecek
Haberler

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Bloomberg HT'nin canlı yayınında açıklamalarda bulundu. Ağbal, Türkiye'de kurumlar vergisi oranlarının düşeceğini söylerken mali disiplinden ödün verilmeyeceğini sözlerine ekledi.

Devamını oku...
 
SGK borçları taksitlendirme esasları belirlendi
Haberler

Resmi Gazete'de SGK borçlarının taksitlendirilmesine ilişkin yönetmelik yayımlandı. Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) olan yükümlülüklerini süresinde yerine getirmiş ancak son bir yıl içinde borçlarını ödeyememiş olan uyumlu prim borçlularının borçlarını taksitlendirerek ödeyebilmelerine ilişkin esaslar belirlendi.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Sonraki > Son >>

Sayfa 13 / 148

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam