Anasayfa
Türk Medeni Kanunu 4 Ekim 1926'da Yürürlüğe Konuldu
Basın AçıklamasıKişilerin hak ve borçları, aile kurumunun işleyişi ve sona ermesi, mülkiyet ilişkileri, miras sorunları gibi konularda kadın, erkek ve çocuk haklarını gözeten Türk Medeni Kanunu; 17 Şubat 1926'da TBMM'de kabul edildi ve 4 Ekim 1926'da yürürlüğe konuldu.
Bu yenilikleri gerçekleştiren başta Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve Cumhuriyetimizin kurucularını bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz.

 
Demir-çelikte gümrük duvarları yükseldi
Haberler

Demir-çelik ürünlerin ithalatında geçici olarak önlem alındı. 200 gün süreyle demir- çelik ithalatında yüzde 25 ek mali yükümlülük getirildi.

Devamını oku...
 
Türkiye, ruble ile buğday alacak
Haberler

Türkiye, ticarette ulusal para birimlerinin artırılmasına yönelik hamle doğrultusunda Rusya'dan ruble ile buğday alacak.

Devamını oku...
 
"Yerli üretim" logolu etiketler raflarda
Haberler

Türkiye'de üretilen mallar için etiketlerin üzerine yerli olduğunu belirtir nitelikte ayırt edici işaret konulması zorunluluğunun getirilmesinin ardından "Yerli üretim" logosuna sahip etiketli ürünler raflarda yer almaya başladı.

Devamını oku...
 
Doğalgaz ve elektriğe zam
Haberler

Doğalgaz satış fiyatlarına bugünden geçerli olmak üzere konutlarda yüzde 9, sanayide yüzde 18.5 zam yapıldı. Elektriğe de konutlarda yüzde 9, sanayi ve ticarethanelerde yüzde 18 zam yapıldı.

Devamını oku...
 
İSO Türkiye İmalat PMI, eylülde 42,7 oldu
Haberler

Türkiye İmalat Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI), eylül ayında 42,7 düzeyinde gerçekleşti.

Devamını oku...
 
USİAD Bildiren 108. Sayı Yayımlandı
USİAD Bildiren

USİAD Bildiren 108. Sayı YayımlandıE-dergiyi okumak için tıklayınız

 
Kooperatifler ithalatçı oldu
Haberler

Yağlı tohumda desteklerin artırılmasının sanayicinin sözleşmeli üretime daha çok ilgi duymasını sağlayacağını vurgulayan BYSD Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, “2030 yılına kadar bunu iyi yönetirsek 15.6 milyar dolar ülkemizde kalır” dedi.

Devamını oku...
 
TESK’ten Türkçe tabela önerisi
Haberler

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, dildeki yozlaşmayı engellemek için Türkçe tabela kullanımının özendirilmesi gerektiğini belirterek, "Tamamen Türkçe tabela kullananlara vergi muafiyeti getirerek, dilimizin kullanımını daha çok teşvik etmeliyiz" dedi.

Devamını oku...
 
2018'de Ar-Ge'ye ayrılan kaynak 4,9 milyar TL
Haberler

Türkiye’deki Ar-Ge Merkezi sayısı son iki yılda 961’e ulaştı. 2018 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı'na göre, bu yıl bütçeden Ar-Ge'ye 4,9 milyar TL’lik kaynak ayrıldı.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Sonraki > Son >>

Sayfa 17 / 169

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam