Anasayfa
Vergisini ödeyene indirim başlıyor
Haberler

Maliye Bakanlığı'nın vergisini tıkır tıkır ödeyen vatandaş için başlatacağı indirim yılbaşından itibaren geçerli olacak. Yüzde 5'lik indirimin tutarı 1 milyon TL'yi geçmeyecek.

Devamını oku...
 
Köstem Zeytinyağı Müzesi açıldı
Haberler

İzmir'in Urla ilçesinin Uzunkuyu köyündeki, dünyanın en büyük zeytinyağı müzesi olduğu öne sürülen 'Köstem Zeytinyağı Müzesi' açıldı. Türkiye'nin ikinci sanayi müzesi özelliğini de taşıyan mekanın üst katına gelecek yıl Sabun ve Hijyen Müzesi açılacak.

Devamını oku...
 
Yem fiyatları 3-4 ayda yüzde 100’e yakın arttı
Haberler

Başta yonca ve saman olmak üzere hayvan yemlerinin fiyatları yükselmeye devam ediyor. 30 kuruş olan samanın kilogram fiyatı 60 kuruşa, yoncanın kilogram fiyatı da 60 kuruştan 100 kuruşa çıktı.
Uzmanlar, “Zamlar besicinin maliyetlerini arttırdı. Bu da et ve süt fiyatlarına zam olarak yansıyacak. Et fiyatlarının düşmesi ithalatla da engellenemeyecek” dedi.

Devamını oku...
 
Bütçe açığı arttı
Haberler

Bütçe açığı Ekim ayında geçen yılın aynı ayına göre 30 kattan çok artarken, 10 aylık dönemlerdeki artış da yüzde 190'ı buldu.

Devamını oku...
 
KKTC'nin Kuruluşunun 34. Yılı Kutlu Olsun
Basın Açıklaması

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC)'nin Kuruluşunun 34. Yılı Kutlu Olsun.

 
Prof. Dr. Mustafa Kaymakçı yazdı: Et Krizinden Çıkış Yolu Var mı?
Haberler

“Et üretimi nasıl artırılır ya da ithalat nasıl sonlandırılır?” konularında sayısız yazılar yazılıyor, raporlar hazırlanıyor, bilen ya da bilmeyen ya da konuları saptıranlar TV ve medyada boy gösteriyor. Ve de belki de çözüm yollarını bulamadıkları için Tarım Bakanlarımız değişiyor.
Yaşanmakta olan kırmızı et krizini ortaya çıkaran üç önemli neden var.
Birincisi, küçük ve orta ölçekli tarım işletmelerinin izlenen tarım politikalarıyla ihmal edilmesi ve son on yıldır tarımsal nüfusun azalmasına bağlı olarak hayvan sayısının toplam nüfusa göre artmaması.
İkincisi, kırmızı et açığının sığır ile artırılmasına yönelik uygulamaların ve anlayışın egemen olması.
Üçüncüsü de genç hayvan ölümlerinin çok olması.
Dolayısıyla krizi ortaya çıkaran nedenleri gidermek gerekiyor.

Devamını oku...
 
Sanayi ciro endeksi açıklandı
Haberler

Sanayi ciro endeksi Eylül ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 32,2 arttı.

Devamını oku...
 
Bakan Tüfenkci: Vergisini düzenli ödeyene yüzde 5 indirim
Haberler

Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun kapsamında vergisini düzenli ödeyen esnaf ve sanatkarların indirim hakkı elde edeceğine dikkati çeken Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, şöyle konuştu:

Devamını oku...
 
Cari açık Eylül’de 4,53 milyar dolar
Haberler

Cari işlemler açığı, bir önceki yılın Eylül ayına göre 2 milyar 934 milyon dolar artarak 4 milyar 527 milyon dolar oldu.

Devamını oku...
 
RTEÜ öğrencileri elektromobil araç üretti
Haberler

Rize'de, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencileri, 28 metrekarelik atölyede yüksek verimliliğe sahip elektromobil araç üretti.
'Atmaca' isimli elektrikli otomobil, saatte 120 kilometre hıza ulaşabiliyor ve 100 kilometrede 1,4 lira değerinde yakıt tüketiyor.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Sonraki > Son >>

Sayfa 18 / 134

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam