Anasayfa
Mayıs ayında enflasyon hangi oranda bekleniyor
Haberler

Reuters anketine göre, TÜFE'nin mayısta yüzde 0.35 artışla yıllık enflasyonu 9 yılın zirvesinden aşağı çekmesi bekleniyor.

Devamını oku...
 
Yapılandırma borcu ödemesinde son gün!
Haberler

Vergi borcu yapılandırmasında ilk iki taksit ödemesi için süre bugün sona eriyor.

Devamını oku...
 
Dış ticaret açığı yüzde 16,7 arttı
Haberler

Geçici dış ticaret verilerine göre 2017 Nisan ayında ihracat yüzde 7.4 ithalat yüzde 9.9 arttı. Dış ticaret açığı ise yüzde 16.7 arttı.

Devamını oku...
 
İnşaatta istihdamda rakamlar olumsuz
Haberler

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2017 yılı birinci çeyrek (Ocak-Mart) inşaat işgücü girdi endekslerini açıkladı. Türkiye'nin lokomotif sektörü inşaatta maaşlar azaldı işeverenlerr yeni iş imkanı yaratamamaya başladı.

Devamını oku...
 
16 bin genç çiftçiye 483 milyon lira destek
Haberler

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, 2016'da başlattıkları ve 3 yıl sürecek olan "Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Programı" kapsamında geçen yıl 15 bin genç çiftçiye çeşitli projeleri karşılığı olarak 450 milyon liralık hibe kullandırdıklarını, bu yıl rakamın 483 milyon liraya çıkacağını belirtti.

Devamını oku...
 
Doğalgaz ithalatı yüzde 4,2 azaldı
Haberler

Türkiye'nin doğalgaz ithalatı 2016'da bir önceki yıla kıyasla yüzde 4,2 azalarak 46 milyar 352 milyon metreküpe geriledi.

Devamını oku...
 
Sağlık harcamaları artıyor
Haberler

Sağlık Ekonomisi ve Politikası Derneği (SEPD) ile Sosyal Güvenlik Uzmanları Derneği (SGU) tarafından düzenlenen kongrede, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verileri ile akademisyenlerin yaptığı araştırmaların sonuçlarına göre, katastrofik sağlık harcaması – fakirleştirici sağlık harcaması yapan hane sayısının artışa geçtiği açıklandı.

Devamını oku...
 
Temiz enerjide İzmir örneği
Haberler

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ESHOT atölyelerinden sonra Bayraklı Ekrem Akurgal Yaşam Parkı’ndaki yapıların çatılarında da, güneş enerjisi sistemi oluşturdu. Kurulan FGVS - şebekeye bağlı fotovoltaik güç sistemi ile hem yaşam parkının tüm elektrik ihtiyacı hem de Alsancak’taki Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi’ne ait tüketimin yaklaşık yüzde 40’ı karşılanacak.

Devamını oku...
 
Maliye Bakanı Ağbal: Yeniden yapılandırma için 8,5 milyon başvuru aldık
Haberler

Maliye Bakanı Naci Ağbal, yeniden yapılandırmaya dair, "Bugüne kadar, vergi dairelerimize yaklaşık 8,5 milyon başvuru aldık, 80,4 milyar lira yapılandırdık. Kanundan 6 milyon vatandaşımız yararlandı" açıklamasında bulundu.

Devamını oku...
 
Piliç eti üretiminde dünya sekizincisiyiz
Haberler

Türkiye, geçen yıl yakaladığı 1 milyon 958 bin tonluk piliç eti üretimiyle dünyanın sekizinci büyük üreticisi konumunda bulunuyor.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Sonraki > Son >>

Sayfa 20 / 119

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam