Anasayfa Haberler Mobilya sektörü hedef büyüttü
Mobilya sektörü hedef büyüttü

Mobilya Sanayicileri ve İş Adamları Dernekleri Federasyonu Başkanı, Türkiye'nin mobilya ihracatında her geçen yıl cirosunun arttığını, dünya pastasından daha fazla pay aldığını söyledi.

Mobilya Sanayicileri ve İş Adamları Dernekleri Federasyonu (MOSFED) Başkanı Ahmet Güleç, mobilya ihracatında 12. sırada yer alan Türkiye'yi 2023 yılında 5. sıraya yükseltmeyi hedeflediklerini söyledi.

Güleç, yaptığı açıklamada, Türkiye'de mobilya sektörünün her geçen yıl cirosunun arttığını, dünya pastasından daha fazla pay aldığını söyledi.

Dünya ekonomisinin küçülmesinin bütün sektörler gibi mobilya sektörünü de etkilediğini dile getiren Güleç, "Dünya ekonomisi küçülmesine rağmen Türkiye, yüzde 3'lük kayıpla dünya mobilya ihracatında 12. sıradaki yerini korudu. 2023 hedefimiz 5. sıraya yükselmek. Mobilya ile ün salmış ülkeler var. İsveç ve Danimarka gibi ülkeleri geride bırakarak mücadelemizi sürdürüyoruz. Daha fazla ihracat yaparak yolumuza devam ediyoruz. Bu da Türkiye'de yıllardır aslında dışa yönelik başarılı bir dış politika ve güçlenen iç piyasadaki istikrarın neticesi. Biz hiçbir zaman ümidimizi kaybetmeden dünya mobilya ihracatında 5. sıraya yükselmeyi arzuluyoruz ve bunun altyapısını yapıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

 

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam