Anasayfa Haberler 86. Uluslararası İzmir Fuarı 18-27 Ağustos'ta
86. Uluslararası İzmir Fuarı 18-27 Ağustos'ta

18 Ağustos’ta başlayıp 27 Ağustos’ta sona erecek 86. İzmir Enternasyonal Fuarı çerçevesinde düzenlenecek “Partner Ülke Rusya” temalı Türkiye-Rusya İş Forumu’nda, yeni işbirliği alanlarına ilişkin anlaşmalar imzalanacak.

Foruma, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Bilim Sanayi Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ve Enerji Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak katılacak. Rusya tarafından da Enerji Bakanı Aleksandr Novak ve Rusya Sanayi Ticaret Bakanı Denis Manturov’un forumda yer alması bekleniyor. 
Forumda iki ülke arasında işbirliğinin geliştirilmesine yönelik yol haritaları belirlenecek. Forumun yanı sıra iki ülke arasında Türkiye-Rusya Sanayi İşbirliği, Türkiye-Rusya Müteahhitlik ve Bölgesel İşbirliği, Türkiye Rusya Özel Ekonomik Bölgeler, Enerji ve Turizm İşbirliği adlı oturumlar gerçekleştirilecek. 
Fuara 100’ün üzerinde Rus şirketin temsilcileri gelerek Türk muadilleriyle yeni işbirliklerine imza atacak.

İki Ülke Bakanları Arasında İkili Görüşmeler de Gerçekleştirilecek

Türk akımı, ele alınacak projelerin başında gelecek. Gazprom, Türk Akımı Doğalgaz Boru Hattı projesinin denizden geçecek kısmının yapımını öne alarak önümüzdeki aylarda inşaata başlayacağını açıklamıştı. Burada yürütülecek yol haritası ve koordinasyon da görüşmelerde ele alınacak.
Bakanlar, 2018 yılının başında Akkuyu nükleer santralının inşasına başlanacak Akkuyu Nükleer Enerji Santralı ve Türkiye tarafından hazırlanması beklenen lisanslar ile ilgili son çalışmaları da değerlendirecek. 

http://ief.izfas.com.tr

 

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam