Anasayfa Haberler 15 ülkenin deri sektörü Antalya’da buluşuyor
15 ülkenin deri sektörü Antalya’da buluşuyor

Türkiye Deri Konfeksiyoncuları Derneği'nin (TDKD) organize ettiği Leather&Fur Fuarı, 2 Aralık'ta Antalya'da kapılarını açacak. Fuara 15 ülkeden bin 200 aşkın kişinin katılımı bekleniyor.

İhracat ve üretim odaklı çalışan deri konfeksiyon sektörünün 'Küresel Buluşma'sı olarak nitelendirilen Leather&Fur Fuarı, 2 Aralık'ta Antalya'da kapılarını açacak. Türkiye Deri Konfeksiyoncuları Derneği'nin (TDKD) düzenlediği fuara 15 ülkeden yaklaşık bin 200 ziyaretçinin gelmesi bekleniyor. Fuar kapsamında yapılacak ikili iş görüşmelerinin de katkısıyla 2020’de 180 milyon dolar olan sektör ihracatının bu yıl en az 215 milyon dolara çıkarılması hedefleniyor. 15 ülkeden yaklaşık 1.200 ziyaretçi gelecek.
Sektörün Rusya başta olmak üzere 50'ye yakın ülkeye ihracat gerçekleştirdiğini söyleyen TDKD Başkan Vekili Serdar Yavuz, “Fuara bu yıl 61 üretici firma katılıyor. Ziyaretçi aldığımız 13 ülke bu yıl Fransa ve İsrail ile 15’e çıktı. Coğrafyayı genişletiyoruz. Bulunduğumuz her ülkede ortalama yüzde 5’lik pazar payımız mevcut. Bu rakamı yüzde 10'a çekme hedefimiz var. Burada fuarların etkisi oldukça fazla. Mevcut ihracat pazarlarımızdaki varlığımızı pekiştirmek ve pazar paylarımızı yukarı çekmek istiyoruz" dedi.

 

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam