Anasayfa Haberler Finansal İstikrar Komitesi’nin ikinci toplantısı yapıldı
Finansal İstikrar Komitesi’nin ikinci toplantısı yapıldı

Hazine ve Maliye Bakanlığı 23 Aralık günü yapılan ikinci Finansal İstikrar Komitesi toplantısı sonrası yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada "Türk lirasının değerinin korunması ve tasarrufların güçlendirilmesi için yeni araçların geliştirilmesi hususunda ilgili kurum ve kuruluşlar arasında eşgüdüm sağlanması vurgusu yapılmıştır" ifadeleri yer aldı.

Finansal İstikrar Komitesi'nin ikinci toplantısı Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati başkanlığında yapıldı.
Toplantıda, son dönemde küresel ve yerel ölçekte yaşanan gelişmelerin Türkiye finansal piyasalarına etkileri ile önümüzdeki döneme ilişkin görünümün ayrıntılı şekilde değerlendirildiği belirtildi.
Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, şu ifadeler yer aldı:
“Türkiye ekonomi modeli çerçevesinde finansal istikrarın sağlanması ve sürdürülebilir büyüme için tüm kurumların işbirliği içinde çalışacağı ve şeffaflığı merkeze alan, öngörülebilir ve kararlı politika adımlarının bütüncül bir yaklaşımla atılması üzerinde mutabık kalınmıştır. Ayrıca Türk lirasının değerinin korunması ve tasarrufların güçlendirilmesi için yeni araçların geliştirilmesi hususunda ilgili kurum ve kuruluşlar arasında eşgüdüm sağlanması vurgusu yapılmıştır.”

 

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam