Anasayfa Basında USİAD Basın Açıklamaları
Lozan Barış Antlaşması'nın 95. yılıTürkiye Cumhuriyeti'nin tapu senedi; Lozan Barış Antlaşması'nın 95. yılı kutlu olsun.

 
Kıbrıs Barış Harekatı’nın 44. yıl dönümüKıbrıs Türkünün özgürlük günü olan 20 Temmuz’un 44. yıldönümü tüm KKTC ve Türkiye Türklerine kutlu olsun!

1963 yılında Rumlar tarafından siyasi hakları gasp edilen Kıbrıs Türkü, kendisine uygulanan tüm baskılara ve şiddete karşı direniş göstermiş ve 20 Temmuz 1974’te Türkiye’nin müdahalesi ile barış, huzur ve özgürlük ortamına kavuşmuştur. İşte bu nedenledir ki 20 Temmuz aynı zamanda ‘Barış ve Özgürlük Bayramı’ olarak kutlanmaktadır. Ve bu bayram yalnız yavru vatan KKTC’nin değil, Türkiye Cumhuriyeti’nin de bayramıdır.
Her türlü ambargoya, tanınmama tehdidine karşın bağımsız bir devlet olarak ayakta kalmayı başaran Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ilelebet yaşacağına inanıyor, şehitlerimizi saygıyla anıyor ve gazilerimize şükranlarımızı iletiyoruz.
USİAD

 
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun!Anti-emperyalist Ulusal Kurtuluş savaşımızın ilk adımı, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıktığı gün olan 19 Mayıs’ı 99. yılında coşkuyla kutluyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğüne olan inancımızla; sonsuza dek bağımsız, laik ve üniter devlet yapısıyla kutlanacak 19 Mayıslara...

 
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun

 
Uğur Mumcu'yu Saygı ve Özlemle Anıyoruz
Kalpaksız Kuva-yı Milliyeci Uğur Mumcu'yu katledilişinin 25. yılında saygı ve özlemle anıyoruz...

 
Rauf Denktaş'ı saygıyla anıyoruz

Kıbrıs Türk'ünün bağımsızlık davasının kahramanı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ı aramızdan ayrılışının 6. yılında saygı ve özlemle anıyoruz.
USİAD


 
Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkı'nın Verilişinin 83. Yıldönümü Kutlu Olsun

Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün Türk kadınına vermiş olduğu Seçme ve Seçilme Hakkı'nın 83. yıldönümü ve 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü kutlu olsun.

"Şuna inanmak lâzımdır ki, dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir."
Mustafa Kemal Atatürk

 
24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu OlsunBaşöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk ve tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlarız.
USİAD

 
KKTC'nin Kuruluşunun 34. Yılı Kutlu Olsun

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC)'nin Kuruluşunun 34. Yılı Kutlu Olsun.

 
Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü Saygıyla ve Özlemle AnıyoruzCumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü sonsuzluğa uğurlayışımızın 79. yılında saygı ve özlemle anıyoruz.
O'nun ilke ve devrimleri ışığında Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatma kararlılığındayız.
USİAD

 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 Sonraki > Son >>

Sayfa 1 / 4

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam