Anasayfa Haberler
ABD ambargosuna karşı İran’dan flaş hamle!

İran petrolde yüzde 23 indirim yaptı. İran Petrol Bakanlığı, daha önce 79 dolar 15 sentten Tahran Enerji Borsası'nda satışa sunduğu petrolün varilini 64 dolar 97 sente düşürdü.

Devamını oku...
 
Turizmin katkısının 2018’de 36,3 milyar dolara ulaşması bekleniyor

Turizm sektörünün Türkiye’nin gayrisafi milli hasılasına doğrudan katkısının 2018’de 36,3 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Turizm gelirlerinin ise bu yıl bir önceki yıla göre %11,3 yükseliş göstereceği öngörülüyor. Uluslararası danışmanlık ve denetim şirketi EY’nin “Turizm Sektörü Değerlendirmesi” raporuna göre; turizm sektöründe büyüme 2017’de kaydedilen toparlanmanın ardından ivmelenerek devam ediyor.

Devamını oku...
 
İhracatta miktar arttı, değer düştü

Eylül ayında ihracat birim değer endeksi yüzde 2,3 azalırken, miktar endeksi yüzde 25,2 arttı.

Devamını oku...
 
ÇEVKO'dan ekonomiye 13 yılda 31 milyarlık katkı

ÇEVKO Vakfı'nın 2005 yılından bu yana yaptığı çalışmalar ile sağlanan ekonomik katkının 31 milyar TL olduğu açıklandı.

Devamını oku...
 
Çelik üretiminde 'inşaat' kaybı

Türkiye'nin ham çelik üretimi, yılın 9 ayında yüzde 0,9 artışla 28 milyon tona geriledi. Üretimdeki düşüşte inşaatta kullanılan uzun ürünlerin tüketiminde eylül ayında yaşanan azalma etkili oldu.

Devamını oku...
 
Perakende ticarette yönetmelik değişikliği yapıldı

"Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmelik"te değişiklik yapıldı.

Devamını oku...
 
İstanbul Mobilya Fuarı başladı

Türkiye'de ihracatın lokomotiflerinden olan mobilya sektörü Yeşilköy'de buluştu. 6-11 Kasım tarihleri arasında CNR EXPO Yeşilköy'de düzenlenen ve 85 ülkeden 90 bine yakın alıcıyı ağırlayan İstanbul Mobilya Fuarı'nda 6 gün boyunca 1 milyar dolarlık iş hacmi hedefleniyor.

Devamını oku...
 
Çin’den ticaret savaşı açıklaması: Kazananı olmaz

Çin Başkan Yardımcısı Wang Qishan, ticaret anlaşmazlığının çözümü için ABD ile işbirliğine hazır olduklarını çünkü dünyanın en büyük iki ekonomisinin de aralarındaki çekişmeden zararlı çıkacaklarını söyledi.

Devamını oku...
 
Pakistan ve Çin ticarette dolar yerine yuan kullanacak

Pakistan Enformasyon ve Yayıncılık Bakanı Çaudri, "Bundan sonra Pakistan ve Çin arasındaki ticarette dolar yerine yuan kullanılacak" dedi.

Devamını oku...
 
Çetin Ünsalan yazdı: İran muafiyetinde ince detay

Türkiye son derece hayati bir kırılmayı şimdilik atlattı. İran’a olan yaptırımlar meselesinde muafiyet tanınan ülkelerden biri oldu. Açıkçası bunun dolar üzerindeki etkisi de hemen görüldü. Fakat bu etkinin de risk algısını ötelemekten kaynaklanan bir alım fırsatı olarak kullanılacağını hemen belirteyim.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Sonraki > Son >>

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam