Anasayfa Haberler
Tarım-ÜFE eylülde yüzde 18,48 arttı

Tarım-ÜFE, geçtiğimiz eylülde bir önceki aya göre yüzde 2,56, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 18,48 artış kaydetti.

Devamını oku...
 
Perakende satışlar ağustosta yıllık yüzde 5,8 arttı

2019'un son çeyreğinde toparlanma gösteren perakende satışlar pandemi sürecinde oldukça sert bozulma yaşadı. Normalleşme döneminin başladığı Haziran ayında %0,4 artış gösteren perakende satışlar Temmuz'da ise %11,9 ile beklentilerin çok üzerinde arttı. Bugün açıklanan Ağustos verisine göre satışlar son ayda %5,8 artarak beklentilerden iyi gelmeye devam etti.

Devamını oku...
 
Toplam ciro endeksi ağustosta yıllık yüzde 23,5 arttı

Takvim etkisinden arındırılmış sanayi, inşaat, ticaret ve hizmet sektörleri toplamında ciro endeksi, ağustosta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 23,5 arttı.

Devamını oku...
 
Sanayi üretimi ağustosta arttı

Takvim etkisinden arındırılmış sanayi üretimi ağustos ayında yıllık bazda yüzde 10,4 artış kaydetti.

Devamını oku...
 
Cari açık 4,6 milyar dolar

Merkez Bankası tarafından açıklanan ödemeler dengesi istatistiklerine göre, cari denge ağustosta 4 milyar 631 milyon dolar açık verdi. Beklenti cari dengenin 4,6 milyar dolar seviyesinde açık vereceği yönündeydi.

Devamını oku...
 
İnşaat maliyet endeksi ağustosta arttı

İnşaat maliyet endeksi, ağustosta aylık bazda yüzde 2,79, yıllık bazda yüzde 13,04 arttı.

Devamını oku...
 
Ağutosta 911 yatırım teşvik belgesi verildi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, ağustosta 911 yatırım teşvik belgesi düzenlenirken bu firmalarda istihdam edilen kişi sayısı 10 bin 335 olarak gerçekleşti. Projelerin toplam yatırım tutarı da 18,3 milyar lira oldu.

Devamını oku...
 
Mustafa Pamukoğlu aramızdan ayrıldıAtatürk ilke ve devrimlerinin yılmaz savunucusu, Cumhuriyet sevdalısı, derneğimiz USİAD'ın danışmanlarından, Bildiren dergimizin yazarı, Yeminli Mali Müşavir, ekonomist-yazar Mustafa Pamukoğlu geçirdiği kalp krizi nedeniyle vefat etmiştir. Acımız büyüktür. Ailesi, yakınları ve sevenlerine sabır dileriz. Başımız sağolsun, ışıklarda uyusun...

 
Dış ticaret endeksleri açıklandı

İhracat birim değer endeksi, ağustosta yıllık bazda yüzde 0,9 artarken, ithalat birim değer endeksi yüzde 3,5 azaldı.

Devamını oku...
 
İSO Türkiye İhracat İklimi Endeksi eylülde 51,9'a geriledi

Ağustosta 52,4 olarak ölçülen İstanbul Sanayi Odası Türkiye İmalat Sektörü İhracat İklimi Endeksi, eylülde 51,9’a gerilemekle birlikte ihracat pazarlarındaki talep koşullarının güçlendiği yönünde sinyal vermeyi sürdürdü.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam