Anasayfa Haberler
Ticaret güven endeksi yükseldi

Tüketici güven endeksi, Mayıs ayında bir önceki aya göre yüzde 8,5 oranında arttı; Nisan ayında 54,9 olan endeks, Mayıs ayında 59,5 oldu.

Devamını oku...
 
Tarım ÜFE nisanda yıllık bazda yüzde 8,5 arttı

Tarım Ürünleri Üretici Fiyat Endeksi, nisanda bir önceki aya göre yüzde 0,55 düşüş, geçen yılın aynı ayına göre ise yüzde 8,58 artış gösterdi.

Devamını oku...
 
Perakende satış hacmi yıllık yüzde 0,2 azaldı

Sabit fiyatlarla perakende satış hacmi, martta yıllık bazda yüzde 0,2 azaldı.

Devamını oku...
 
Toplam ciro endeksi martta yıllık yüzde 5,2 arttı

Takvim etkisinden arındırılmış sanayi, inşaat, ticaret ve hizmet sektörleri toplam ciro endeksi, martta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 5,2 artış gösterdi.

Devamını oku...
 
Sanayi üretimi martta yüzde 2 azaldı

Sanayi üretim endeksi, martta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 2 azaldı. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), mart ayına ilişkin sanayi üretim endeksi sonuçlarını açıkladı.

Devamını oku...
 
Gelir vergisi beyanname süreleri uzatıldı

2020 birinci geçici vergi dönemine ait gelir ve kurumlar geçici vergi beyannamelerinin verilme ve ödeme süreleri 28 Mayıs sonuna kadar uzatıldı.

Devamını oku...
 
Cari açık belli oldu

Türkiye'nin cari işlemler açığı corona virüsünün etkilerinin hissedildiği Mart ayında, geçen yılın aynı dönemindeki 120 milyon dolardan, 4 milyar 923 milyon dolara yükseldi.

Devamını oku...
 
KDV iadesinde teminat dönemi başladı

Mücbir sebep kapsamında teminat gösterilerek KDV iadesi yapılmasına ilişkin düzenleme uygulamaya girdi. Mükelleflerin almaları gereken KDV iadeleri finansman sıkıntısı yaşamakta olanlar açısından çok önemli ancak iş dünyasının beklentisinin iade sürecinin daha da kolaylaştırılması.

Devamını oku...
 
Kartlı harcamalar 1 haftada yüzde 18 arttı

TEPAV araştırmasına göre; 1 Mayıs haftasında tüketim harcamaları bir önceki haftaya göre yüzde 18 arttı; her 3 alışverişin 1’i internetten yapıldı.

Devamını oku...
 
400 sanayi ürününe ek gümrük vergisi

Altın, mücevher, buzdolabı, çamaşır makinesi, klima dahil birçok ürüne ek gümrük vergisi geldi. Ek gümrük vergisi 30 Eylül'e kadar yüzde 30, sonrasında ise yüzde 25 oranında olacak.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam