Anasayfa Haberler
Ege İhracatçı Birlikleri, TSE Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi alan ilk ihracatçı birliği oldu

Tüm dünyayı etkisi altına alan, dünya genelinde bir milyondan fazla insanın hayatını kaybetmesine neden olan Covid-19 virüsü ile insanlığın mücadelesi devam ediyor.
Ege İhracatçı Birlikleri'nin Covid-19'a karşı aldığı tedbirler, Türk Standartları Enstitüsü'nün TSE Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi ile tescillendi.

Devamını oku...
 
Toplam ciro endeksi temmuzda yıllık yüzde 20,2 arttı

Takvim etkisinden arındırılmış sanayi, inşaat, ticaret ve hizmet sektörleri toplamında ciro endeksi, temmuzda geçen yılın aynı ayına göre yüzde 20,2 arttı.

Devamını oku...
 
Sanayi üretimi temmuzda yüzde 4,4 arttı

Sanayi üretimi, nisan ayında dibi gördükten sonra yaşadığı güçlü toparlanmayı temmuz ayında da sürdürdü ve 119,3 puana çıktı. Endeksteki artış aylık bazda yüzde 8,5; yıllık bazda ise yüzde 4,4 oldu.

Devamını oku...
 
Tarım ÜFE, ağustosta yüzde 17,36 arttı

Tarım Ürünleri Üretici Fiyat Endeksi (Tarım ÜFE) ağustos ayında bir önceki aya göre yüzde 0,22, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 17,36 arttı.

Devamını oku...
 
Perakende satış hacmi yıllık yüzde 11,9 arttı

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) açıkladığı temmuz ayına ilişkin perakende satış hacmi endekslerine göre, sabit fiyatlarla perakende satış hacmi temmuzda bir önceki aya göre yüzde 11,9 arttı. Bu dönemde gıda, içecek ve tütün satışları yüzde 12,3, gıda dışı satışlar (otomotiv yakıtı hariç) yüzde 13,9, otomotiv yakıtı satışları yüzde 7,2 arttı.

Devamını oku...
 
Cari açık, temmuzda 1,8 milyar dolar

Türkiye'nin cari işlemler hesabı, temmuzda 1 milyar 817 milyon dolar açık verirken, 12 aylık cari açık 14 milyar 941 milyon dolar oldu.

Devamını oku...
 
İnşaat maliyet endeksi temmuzda arttı

İnşaat maliyet endeksi, temmuzda aylık bazda yüzde 0,95, yıllık bazda yüzde 9,17 arttı.

Devamını oku...
 
Normal çalışma düzenine dönen işverenlere; normalleşme desteği

İşyerinde normal çalışma düzenine geçen işyerleri için yeni bir destek düzenlemesi yapıldı. İşte normalleşme desteğinin usul ve esasları...

Devamını oku...
 
İhracat iklimi endeksi ağustosta 52.4'e geriledi

Türkiye ihracat iklimi endeksi Ağustos'ta 52.4'e gerilese de güçlü iyileşmenin sürdüğü sinyalini verdi.

Devamını oku...
 
TESK Başkanı Palandöken: Gıda ve temizlik ürünlerinde KDV oranı düşürülsün

TESK Genel Başkan Bendevi Palandöken, "Pandemi devam ettiği sürece, gıda ürünlerindeki yüzde 8 ve temizlik malzemelerindeki yüzde 18 KDV'nin yüzde 1'e indirilmesi hem halkımızı rahatlatacak hem de enflasyonun aşağı inmesine sebep olacak" dedi.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam