Anasayfa Haberler
Sanayiciye 1.2 milyar liralık destek

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, cari açığı azaltacak, katma değeri yüksek ürün ve teknolojileri geliştiren sanayicileri desteklemek üzere 1.2 milyar TL'lik yeni destek programını devreye soktuklarını açıkladı.

Devamını oku...
 
'Dövizdeki artışın enerjiye faturası ağır'

Enerji Ekonomisi Derneği Başkanı Kumbaroğlu, dövizde yaşanan sert dalgalanmanın son 45 günde Türkiye'nin enerji faturasına 11,5 milyar liralık ek maliyet getirdiğini açıkladı.

Devamını oku...
 
TESK'ten tasarruf çağrısı

TESK Başkanı Palandöken, döviz kurlarında ani iniş çıkışlardan vatandaşın az etkilenmesi için tasarruf çağrısı yaptı ve önerilerde bulundu.

Devamını oku...
 
Rusya'dan Türkiye'ye iyi haber

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Türk vatandaşlarına yönelik bazı kategorilerde vizelerin kaldırılmasına hazır olduklarını duyurdu.

Devamını oku...
 
TCMB TL ve döviz likidite yönetimine ilişkin tedbirleri açıkladı

TCMB TL ve döviz likidite yönetimine ilişkin tedbirleri açıkladı.

Devamını oku...
 
Cari açık rakamları açıklandı

Cari işlemler açığı, bir önceki yılın Haziran ayına göre 818 milyon ABD doları azalarak 2.973 milyon ABD doları olarak gerçekleşti. Bunun sonucunda, on iki aylık cari işlemler açığı 57.386 milyon ABD doları oldu.

Devamını oku...
 
Kur düşer beklentisiyle işlemler durdu

Kurdaki hızlı yükseliş sonrası ithalatçı malı gümrükte beklemeye aldı, son bir haftada antrepolar doldu taştı. Maliyet artışı nedeniyle malını çekemeyen ithalatçıların müşteri kaybetmeye başladığı da dile getiriliyor.

Devamını oku...
 
Çelik sektörü ihracatta 8,4 milyar dolara ulaştı

Türk çelik ihracatında 2018 yılı ilk 7 ayında, geçen yılın aynı dönemine göre hem miktar hem de değer bazında artış gerçekleşti. Sektör, miktarda yüzde 2,4 artış ile 11,1 milyon tona, değerde ise yüzde 26,7'lik artışla 8,4 milyar dolara ulaştı.

Devamını oku...
 
Vergi borcu yapılandırması için son tarih nedir? Hangi borçları kapsıyor…

Vergi borcu olan vatandaşlar, vergi borcu yapılandırma ile ilgili birçok soruyu merak ediyor. Vergi borcu yapılandırma için son tarih nedir? Hangi borçları kapsıyor... Hepsi ve daha fazlasını haberimizde bulabilirsiniz...

Devamını oku...
 
Türkiye ile Rusya arasındaki ticaret hacmi yüzde 37 arttı

Sputnik'te yer alan habere göre, Rusya ile Türkiye arasındaki ticaret hacmi ocak-haziran döneminde yüzde 37 artarak 13.349 milyar dolara ulaştı.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam