Anasayfa Basında USİAD Basın Açıklamaları
24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu OlsunBaşöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk ve tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlarız.
USİAD

 
KKTC'nin Kuruluşunun 35.Yılı Kutlu OlsunKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin 35. yılını kutluyor, Kıbrıs Türkünün bağımsızlık mücadelesinin lideri Rauf Denktaş'ı,
1974 Barış Harekatı'nın mimarı Bülent Ecevit'i, tüm şehitlerimizi saygıyla anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

 
Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü Saygı ve Özlemle Anıyoruz

Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 80. yılında saygı ve özlemle anıyoruz

 
29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun

"Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır; fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır."
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK


 
Milletimizin Başı Sağolsun

Teröre Lanet Olsun, Milletimizin Başı Sağolsun!
Batman'da PKK'lı teröristlerin tuzaklanmış patlayıcıyla saldırısı sonucu 7 askerimiz şehit oldu, 2 askerimiz ağır yaralandı.
Şehitlerimize rahmet diliyoruz. Yakınlarının ve Türk Milletinin Başı Sağolsun.

 
Türk Medeni Kanunu 4 Ekim 1926'da Yürürlüğe KonulduKişilerin hak ve borçları, aile kurumunun işleyişi ve sona ermesi, mülkiyet ilişkileri, miras sorunları gibi konularda kadın, erkek ve çocuk haklarını gözeten Türk Medeni Kanunu; 17 Şubat 1926'da TBMM'de kabul edildi ve 4 Ekim 1926'da yürürlüğe konuldu.
Bu yenilikleri gerçekleştiren başta Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve Cumhuriyetimizin kurucularını bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz.

 
İzmir'in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 96. Yılı Kutlu OlsunGüzel İzmirimizin düşman işgalinden kurtulduğu, Kurtuluş Savaşımızın taçlandırıldığı 9 Eylül kutlu olsun.
Geldikleri gibi gittiler!


 
30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun26 Ağustos 1922’de Afyon Cephesi’nde başlayıp, 30 Ağustos günü Dumlupınar'da, 9 Eylül’de İzmir’de taçlanan Büyük Zaferimizin 96. yıldönümünü kutlamanın onurunu ve sevincini yaşıyoruz.
Zafer Bayramı, Türk devletinin kuruluşunu, Türk milletinin büyük zaferini müjdelemiş, emperyalizme karşı mazlum milletlerin umut ışığı olmuştur.
Başta Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden bağımsızlık mücadelemizin bütün kahramanlarını, geçmişte ve günümüzde ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi şükran ve saygıyla anıyoruz.
30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.
USİAD

 
Mutlu Bayramlar

Milletçe mutlu, huzurlu, sevgi dolu bir bayram geçirmek dileğiyle...
Bayramımız kutlu olsun.
USİAD

 
"ABD'nin Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Milletine karşı başlattığı tüm ekonomik yaptırımları reddediyoruz"
Çarşamba, 15 Ağustos 2018 07:27

Ülkemiz ABD merkezli bir ekonomik saldırı altındadır. 
ABD'nin Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Milletine karşı başlattığı tüm ekonomik yaptırımları reddediyoruz.
Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Milletiyle, tıpkı Kurtuluş Savaşımızda olduğu gibi bu saldırıları el birliğiyle bertaraf edecektir.
Bağımsızlığımız, bütünlüğümüz ve güçlü bir ekonomi için her zaman söylediğimiz gibi, üretim ekonomisine yönelmeli ve Yerli Malı kullanımı yaşam biçimimiz haline getirilmelidir.
Üreten, teknolojisini geliştiren, tarımını ilerleten, yerli ürünlerini ve markalarını koruyan, kendi kendine yeten, sermayesi başka ülkelere kaçmayan bir ekonomi ile başta ABD merkezli ekonomik saldırılara milletimizin ve devletimizin birlik ve beraberliği ile karşı duracağımızı tüm dünyaya bildiririz.
Saygılarımızla,

USİAD Yönetim Kurulu


 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 Sonraki > Son >>

Sayfa 1 / 5

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam