Anasayfa Basında USİAD Bizden Haberler
Mutlu BayramlarMutlu, huzurlu, sevgi dolu bir bayram dileriz...
Bayramımız Kutlu Olsun
USİAD

 
USİAD’TA BAYRAK DEĞİŞİMİ

Ulusal Sanayici ve İş Adamları Derneği (USİAD) 8. Olağan Genel Kurulu geçtiğimiz hafta İstanbul’da dernek merkezinde gerçekleştirildi. Genel Kurul’da Cengiz Aydın, iki dönemdir genel başkanlık görevini yürüten Birol Başaran’dan bayrağı devraldı.

Devamını oku...
 
Değerli Başkanımız Kemal Özden'i Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki kabri başında andık

Ulusal Sanayici ve İş Adamları Derneği (USİAD)’nin Kurucusu ve Onursal Genel Başkanı, CHP eski PM Üyesi, ADD Şişli Şubesi Kurucu Başkanı merhum Kemal ÖZDEN'i vefatının 12. yılında Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki kabri başında andık.

 
Nejat Galiba son yolculuğuna uğurlandı

Derneğimiz USİAD üyesi, Hava Harp Okulu’nda 1977’den 1992’ye kadar öğretim görevlisi olarak çalışan, ferforje alanında ihracat yapan bir firmaya sahip olan Nejat Galiba 1 Mayıs 2017 günü son yolculuğuna uğurlandı.

Devamını oku...
 
Kurucu Genel Başkanımız Kemal Özden'i Andık
Çarşamba, 19 Nisan 2017 15:02Derneğimizin Kurucu Genel Başkanı, CHP eski PM Üyesi, ADD Şişli Şubesi Kurucu Başkanı, Cumhuriyet ve Mustafa Kemal Atatürk neferi merhum Kemal ÖZDEN'i aramızdan ayrılışının 11. yılında Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki kabri başında andık.
Işıklar içinde uyu değerli Başkanımız...

 
Mutlu Yıllar

2017'nin üyelerimiz, dostlarımız, sanayici, tüccar ve üretenlerimiz başta olmak üzere tüm milletimize ve ülkemize sağlık, mutluluk, huzur ve barış getirmesini dileriz.
USİAD

 
USTA GAZETECİ, DERNEĞİMİZİN DANIŞMANI METE AKYOL'U KAYBETTİK!

Başkent Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyesi, Bütün Dünya Dergisi Genel Yayın Yönetmeni, derneğimiz USİAD'ın danışmanı usta gazeteci-yazar Mete Akyol, 81 yaşında aramızdan ayrıldı. Bu sabah saat 10 sularında hayata gözlerini yuman Akyol'un 5 Kasım C.tesi günü Büyükada Hamidiye Camii'nde öğle namazını takiben kılınacak cenaze namazının ardından Büyükada Mezarlığı'nda toprağa verilecek.
Akyol'un ailesine, yakınlarına ve basın camiamıza başsağlığı dileriz. Işıklar içinde uyu Mete Akyol...

Devamını oku...
 
USİAD "Vergi Barışı - Kim, Nasıl Faydalanır" Etkinliği

Yeminli Mali Müşavir, ekonomi yazarı Mustafa Pamukoğlu ve Avukat Celal Ülgen'in konuşmacı olarak katıldığı "Vergi Barışı-Kim, Nasıl Faydalanır?" konulu USİAD etkinliği 8 Ekim 2016 Cumartesi günü Polat İstanbul Renaissance Bosphorus Otel'de gerçekleştirildi.
Etkinliğimizin videosunu izlemek için:
www.youtube.com/watch?v=WCUtrTwYdHk&feature=youtu.be

 
USİAD’TAN “VERGİ BARIŞI- KİM, NASIL FAYDALANIR” PANELİ

Yeminli Mali Müşavir, ekonomi yazarı Mustafa Pamukoğlu ve Avukat Celal Ülgen’in konuşmacı olarak katıldığı “Vergi Barışı-Kim, Nasıl Faydalanır?” konulu etkinliğimiz, 8 Ekim 2016 tarihinde Polat İstanbul Renaissance Bosphorus Otel’de gerçekleştirildi. Etkinliğe üyelerimizin yanı sıra çok sayıda iş adamı ve dostlarımız katıldı. Vergi Barışı’na ilişkin etkinliğimiz öncesinde konuklarımız kahvaltıda bir araya geldi ve sohbet etti.

Devamını oku...
 
Bayramımız Kutlu Olsun

Ulusça mutlu, huzurlu, kardeşçe ve iyi bir bayram dileriz.

USİAD

 
Kurucu Genel Başkanımız Kemal Özden'i andık
Salı, 19 Nisan 2016 12:30Derneğimiz USİAD'ın Kurucu ve Onursal Genel Başkanı, CHP eski PM Üyesi, ADD Şişli Şubesi Kurucu Başkanı merhum Kemal ÖZDEN'i vefatının 10. yılında Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki kabri başında andık.
Genel Sekreterimiz Cengiz Aydın, Başkan Yardımcımız Osman Günay, yönetim kurulumuz ve üyelerin hazır bulunduğu anma töreni saygı duruşuyla başladı.
Burada bir konuşma yapan USİAD Başkan Yardımcısı Osman Günay, şunları belirtti:
"Kurucu Genel Başkanımız Kemal Özden'i anmak için bugün burada toplandık. Ruhu şad olsun, ışıklar içinde yatsın.
O coşkulu, çalışkan hedefine azimle yürüyen bir başkandı. İşini ve sosyal ilişkilerini, idealleri için ikinci plânda tutmadı.
Ulusal sanayiden, üretimden, katma değeri yüksek üretimden yanaydı. Yerli mallarının savunucusuydu. Ulusal sanayicileri bir bayrak altında toplamak isteyen örgütçüydü.
Üretim ekonomisini savunurdu. Türk toplumunun hür, bağımsız ve kalkınmasını isterdi.
Çok heyecanlı ve azimliydi. İnançlı, bilinçli, kararlı ve korkusuzdu. İlkeli ve şuurlu idi.
Çok genç yaşta, zamansız kaybettik kendisini; yapacak çok şeyleri vardı.
Atatürk devrimlerinin, Cumhuriyet'in ve bağımsızlığımızın yılmaz savunucusu, neferiydi. Örgütlü toplum, ortak akıl, güçbirliği ve meşru zeminde mücadeleyi savundu hep.
Bizler de bıraktığın mirasa sahip çıkmaya, USİAD Yönetim Kurulu, üyeleri ve dostları olarak Atatürk devrimleri doğrultusunda çalışmaya devam edeceğiz…
Sevgili Başkanımızı bir kez daha saygı, sevgi ve özlemle anıyorum.”

 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 Sonraki > Son >>

Sayfa 1 / 7

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam