Anasayfa Haberler
Sanayi üretim endeksi açıklandı

Sanayi üretimi bir önceki aya göre yüzde 0,1 azalırken, geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 5,2 arttı.

Devamını oku...
 
Zirai faaliyette bulunan ticaret şirketlerine vergi desteği

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, gıda fiyatlarının aşağı çekilmesine yönelik tedbirleri anlatırken, yerli üretimi artırmak ve et fiyatlarını aşağıya çekmeye yönelik düzenlemelere dikkat çekmişti.

Devamını oku...
 
Gıda fiyatları eylülde arttı

FAO gıda fiyat endeksi eylül ayında 0,8 arttı. Endeks bir önceki ay 177,0 puan seviyesindeyken eylülde 178,4 puana çıktı.

Devamını oku...
 
Tütünde 'Reji İdaresi' yeniden kurulacak

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde görüşülecek "Torba Yasa" ile tütünde çok önemli düzenlemeler yapılacak. Düzenlemeler aynen kabul edilirse 1925'te kaldırılan Reji İdaresi adeta yeniden kurulmuş olacak.

Devamını oku...
 
Elazığ'da pancar üretiminde artış

Elazığ’da şeker pancarı üretimi bu yıl yüzde 110 artarak yaklaşık 180 bin tona ulaştı, son 10 yılın rekoru kırıldı.

Devamını oku...
 
Orta Vadeli Mali Plan yayımlandı

Resmi Gazete'de yayımlanan Orta Vadeli Mali Plan'a göre, gelecek 3 yıllık dönemde ekonomi politikasının temel amacı; mali disiplini sürdürmek, cari dengeyi iyileştirmek, enflasyonu düşürmek, büyümeyi hızlandırmak, istihdamı artırmak ve gelir dağılımını iyileştirmek olacak.

Devamını oku...
 
İran ile ticarette yeni dönem

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, İran Cumhurbaşkanı Ruhani ile gerçekleştirdiği görüşmenin ardından; iki ülke arasında yerli para ile ticaret yapılması ve 3 sınır kapısının 24 saat hizmet vermesi konularında mutabık kalındı.

Devamını oku...
 
İthal samanın ilk partisi İzmir'de

İzmir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, saman fiyatları ve üyelerinin saman bulamaması dolayısıyla Bulgaristan’dan 9 bin ton saman anlaşması yapıldığını duyurmuştu. Geçtiğimiz ay yapılan bu açıklamanın ardından ilk parti samanlar İzmir'e geldi. Samanlar, İzmir Alsancak Limanından kente giriş yaptı.

Devamını oku...
 
SGK, e-Fatura'ya geçti

SGK, sosyal güvenlik sisteminde, hizmet anlayışını artırmayı amaçlayarak, 1 Ekim itibarıyla e-Fatura uygulamasına geçti.

Devamını oku...
 
Fitch Türkiye'nin yıllık büyüme tahminini yükseltti

Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, ilk yarısında kredilerdeki artış ve mali önlemlerle beklentilerinin üzerinde büyüyen Türkiye ekonomisi için yıllık büyüme tahminini yükseltti.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Sonraki > Son >>

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam