Anasayfa Haberler
OSTİM Teknik Üniversitesi eğitime hazır

Ankara'nın ilk sanayi bölgesi OSTİM, sanayicinin ihtiyaçlarına yanıt verecek nitelikli eleman sorununu OSTİM Teknik Üniversitesi ile çözecek. Üniversite, ilk öğrencilerini alacak.

Devamını oku...
 
KOSGEB'ten e-Akademi

KOSGEB, artık girişimci adaylarına internet üzerinden de ders verecek. KOSGEB'in oluşturduğu e-Akademi sistemi ile girişimciler, e-devlet portalı üzerinden giriş yaparak ders alabilecek.

Devamını oku...
 
Dünya ticaretindeki büyüme hızı düştü

Ticari gerginlikler, korumacı politikalar ve ekonomik belirsizliklerin etkisiyle geçen yıl dünya mal ticareti hacminde yıllık bazda kaydedilen yüzde 3'lük büyüme 2017'nin gerisinde kaldı.

Devamını oku...
 
Otomotiv ihracatında yüzde 5'lik artış

Temmuz ayında 2,9 milyar dolarla ihracat lideri olan Türk otomotiv sektörünün, dış satımı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5 arttı.

Devamını oku...
 
Enflasyon rakamları açıklandı

TÜİK enflasyon rakamlarını açıkladı. Buna göre enflasyon aylık yüzde 1.36 artış gösterdi. Yıllık enflasyon ise yüzde 16.65 oldu.

Devamını oku...
 
İhracat rakamları açıklandı

Temmuz ayı ihracat yüzde 8,32 artışla 15 milyar 958 milyon dolar olarak gerçekleşti. Temmuz ayında ithalat yüzde 7,98 azalarak 19 milyar 288 milyon dolar oldu.

Devamını oku...
 
AVM Ciro Endeksi arttı

AVM Perakende Ciro Endeksi, 2019 Haziran döneminde bir önceki yılın aynı ayı ile karşılaştırıldığında ve enflasyondan arındırılmadan incelendiğinde yüzde 19,2 artış kaydederek 347 puana ulaştı.

Devamını oku...
 
'Konut sektörü faiz indirimiyle büyük bir fırsat ve ivme bekliyor'

KonutDer Başkanı Altan Elmas, "Konut sektörümüz bu indirimle büyük bir fırsat ve ivme bekliyor" dedi.

Devamını oku...
 
İstanbul'un temmuz enflasyonu belli oldu

İTO verilerine göre, İstanbul'da temmuzda bir önceki aya göre perakende fiyatlar yüzde 0,04, toptan fiyatlar ise yüzde 0,52 arttı.

Devamını oku...
 
İstanbul için dijital turizm hamlesi

İTO Başkanı Şekib Avdagiç, "TripAdvisor’da İstanbul’da bulunan oteller, restoranlar, müze ve ören yerleri, çeşitli bölge ve temalar üzerinden kürasyonunu bizzat yürüteceğimiz 'İstanbul’un En İyileri' listeleri oluşturacağız" diye konuştu.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam