Anasayfa Haberler
Kasım ayı ihracat rakamları açıklandı

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın katılımıyla kasım ayı geçici dış ticaret verilerini, İstanbul’da Dış Ticaret Kompleksi’nde açıkladı. Kasım ayında ihracat, Genel Ticaret Sistemi’ne (GTS) göre 16 milyar 214 milyon dolar oldu. Yılın ilk 11 ayında ise ihracat yüzde 1,8 artış ile 165 milyar dolara, son 12 aylık ihracat da 180 milyar dolara ulaştı.

Devamını oku...
 
Aralık ayında yoğun veri gündemi

Yılın son ayında açıklanacak büyüme, ihracat ve enflasyon rakamları ile Merkez Bankasının 2020 yılına ilişkin para ve kur politikası metni ekonomi gündemini hızlandıracak.

Devamını oku...
 
Dış ticarette daralma sürüyor

Ekim ayında dış ticaret açığı 1 milyar 808 milyon dolar olarak gerçekleşti. Açık, baz etkisi nedeniyle geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 264 artış gösterdi.

Devamını oku...
 
Ekonomik güven endeksi yükseldi

Ekonomik güven endeksi Kasım'da bir önceki aya göre %1.7 artarak 91.3 seviyesine yükseldi.

Devamını oku...
 
İSO Başkanı Bahçıvan: "Sanayicinin döviz borcu, TL'ye çevrilsin"

İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, "Sanayiciler, keyfiyetten değil uygun maliyetli TL kredi bulamadığı için dövizle borçlandı. Yüksek döviz borçlarının TL’ye döndürülmesi konusunda teşvik edici bir model sunulmalı" dedi.

Devamını oku...
 
Ar-Ge'ye geçen yıl 38,5 milyar lira harcandı

Türkiye'de araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) harcaması, 2018'de bir önceki yıla göre yüzde 29,1 artarak 38 milyar 534 milyon lira oldu.

Devamını oku...
 
Hizmet arttı, inşaat ve perakende geriledi

TÜİK, hizmet, perakende ticaret ve inşaat sektörü güven endeksi verilerini açıkladı. Buna göre, kasım ayında hizmet sektöründe güven endeksi artarken; perakende ve inşaat sektörü güven endeksleri geriledi.

Devamını oku...
 
Sanayide kapasite kullanım oranı arttı

İmalat sanayi genelinde kapasite kullanım oranı Kasım'da yüzde 77,2'ye yükseldi.

Devamını oku...
 
İstihdam endeksi 3. çeyrekte yüzde 3,9 düştü

Sanayi, inşaat ve ticaret-hizmet sektörleri toplamında takvim etkilerinden arındırılmış istihdam endeksi, yılın üçüncü çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 3,9 azalış kaydetti. Saatlik kazanç endeksi, ise geçen yılın aynı çeyreğine göre yüzde 24,5 arttı.

Devamını oku...
 
Reel kesim güven endeksi yükseldi

Reel kesim güven endeksi kasım ayında yüzde 102 oldu. Gelecek on iki aylık dönem sonu itibarıyla yıllık ÜFE beklentisi bir önceki aya göre 1,1 puan azalarak yüzde 15,1 seviyesinde gerçekleşti.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam