Anasayfa Haberler
KOBİ’ler zor durumda

Piyasada finansmana erişimde ve tahsilatta yaşanan tıkanıklıklar KOBİ’leri zorluyor. Türkiye seçime doğru giderken piyasadaki sıkışıklıkla boğuşan KOBİ’ler döviz kurunu doğru yönetip ayakta kalmaya odaklanmış durumda.

Devamını oku...
 
İYİ BAYRAMLARBAYRAMINIZI EN İÇTEN DİLEKLERİMİZLE KUTLAR,

ÜLKEMİZE, ULUSUMUZA VE TÜM İNSANLIĞA BARIŞ, HUZUR VE MUTLULUKLAR GETİRMESİNİ DİLERİZ...

 
Fed faizleri artırdı

Amerikan Merkez Bankası (Fed) faizleri 1.50-1.75 seviyesinden, 1.75-2.00 seviyesine çekti.

Devamını oku...
 
Sanayi üretim endeksi açıklandı

Sanayi üretimi bir önceki yılın aynı ayına göre %6,2 arttı.

Devamını oku...
 
Yapılandırmaya 99 bin başvuru

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, 2 Haziran'da başvuruları almaya başladıkları vergi ve diğer bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına yönelik düzenleme kapsamında dün itibarıyla 99 bin 124 kişinin müracaatta bulunduğunu bildirdi.

Devamını oku...
 
Canlı hayvan ithalatında büyük artış

Et ve Süt Kurumu 2017 Yılı Sektör Değerlendirme Raporu yayınlandı. Rapora göre, küçükbaş ve büyükbaş canlı hayvan ihracatı tamamen sıfırlanırken, 2017 yılında küçükbaş canlı hayvan ithalatı yüzde 4581 oranında artarken, büyükbaş hayvan ithalatındaki artış yüzde 72 olarak gerçekleşti. Kasaplık ithalatı büyükbaş için yüzde 397, damızlık küçükbaş ithalatı ise yüzde 757 oranında artarak rekor üstüne rekor kırdı.

Devamını oku...
 
Cari açık nisanda 5,4 milyar dolar

Cari işlemler açığı nisanda 5 milyar 426 milyon dolar düzeyinde gerçekleşirken 12 aylık açık ise 57 milyar 73 milyon dolar oldu.

Devamını oku...
 
Büyüme rakamları açıklandı

Türkiye 2018 yılının ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7.4 büyüdü. Büyümeyi hizmet ve sanayi sektörü sırtladı.

Devamını oku...
 
TYDTA Başkanı Ermut: "Enerjide uluslararası yatırımlar artacak"

TYDTA Başkanı Ermut, "Enerji sektöründeki uluslararası yatırımcıların faaliyetlerinin ve yatırımlarının artacağını öngörebiliriz" dedi.

Devamını oku...
 
TESK: "Zamlar sigortasız araç sayısını artıracak"

5 araçtan 1'inin zorunlu trafik sigortasının olmadığına işaret eden TESK Genel Başkanı Palandöken, sigorta primlerine yüzde 5 zam yapılacağı yönündeki haberlerin vatandaşları tedirgin ettiğini ve yapılacak zamların sigortasız araç sayısını artıracağını savundu.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam