Anasayfa Basında USİAD
Ekonomi paketi yasalaştı
Haberler

Ekonomi alanında düzenlemeler içeren teklif Genel Kurulda kabul edildi. İşsizlik ödeneğinden kira artışlarının belirlenmesine ve vergi istisnalarına kadar çeşitli alanlarda yeni düzenlemeler yasalaştı.

Devamını oku...
 
Hazır giyim sektörü kaynak desteği bekliyor
Haberler

Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Başkanı Hadi Karasu, "Kaynak bulur ve projelerimizi uygulayabilirsek 40 milyar dolar olan üretim değerini iki yılda yüzde 20 artırarak 50 milyar dolara çıkarabiliriz" dedi.

Devamını oku...
 
Konut satışları yıllık bazda düştü
Haberler

Türkiye genelinde 2018'de satılan konut sayısı bir önceki yıla kıyasla yüzde 2,4 azalarak verilerin tutulduğu 2013'ten bu yana ilk yıllık düşüşünü yaşadı.

Devamını oku...
 
TMO'ya sıfır gümrükle tahıl ithalatı yetkisi
Haberler

Kuru soğandan sonra hububat ve bakliyatın da gümrük vergisi sıfırlandı. TMO'ya buğday, arpa, mısır, pirinç ve kuru baklagil için sıfır gümrüklü ithalat yetkisi verildi.

Devamını oku...
 
ÖTV alınmayacak ürünler belli oldu
Haberler

TBMM Genel Kurulu’nda alınan kararla birlikte artık şalgam suyu, çeşnili ve aromalı/aromalandırılmış içme sütleri, bebek ve devam sütlerinden ÖTV alınmayacak.

Devamını oku...
 
2018'de Birleşme ve Satın Alma İşlem Hacmi düştü
Haberler

EY Türkiye, Birleşme ve Satın Alma İşlemleri 2018 Raporu’nu açıkladı. Birleşme ve satın alma işlemleri adedi azalış gösterirken, hacimdeki artış dikkat çekti.

Devamını oku...
 
KOSGEB 2019 destekleri belli oldu
Haberler

KOSGEB, 2019'da yenilenen 3 destek programı uygulayacak. Bu yıl girişimcilere erken ödeme imkanı da tanınırken, başvuru süreçleri sadeleştirildi.

Devamını oku...
 
Perakende Satış Endeksleri açıklandı
Haberler

TÜİK, 2018 Kasım ayı perakende satış endekslerini açıkladı. Kasım ayında perakende satış hacmi bir önceki yıla göre yüzde 6,3 azaldı, bir önceki aya göre ise yüzde 0,1 arttı. Aynı ayda gıda dışı satışlar (otomotiv yakıtı hariç) %10, otomotiv yakıtı satışları %7,1 azalırken, gıda, içecek ve tütün satışları %1,4 arttı.

Devamını oku...
 
İTHİB: 2019’da iç pazarda daralma yaşanabilir
Haberler

İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) Başkanı Ahmet Öksüz, enerji zamları, asgari ücret artışı ve dövizdeki yükselişle artan hammadde maliyetleriyle son bir yılda sektör maliyetlerinde yüzde 30 artış yaşandığını ve bu artışın önümüzdeki aylardan itibaren fiyatlara yansıyacağını belirterek, buna bağlı olarak iç pazarda daralma yaşanabileceğini söyledi.

Devamını oku...
 
Tarım-ÜFE, 2018'de yüzde 16 arttı
Haberler

Tarım-ÜFE, aralık ayında yüzde 3,28, 2018 yılı genelinde ise yüzde 15,89 oranında artış gösterdi.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 1 / 17

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam