Anasayfa Basında USİAD
Perakende ticarette yönetmelik değişikliği yapıldı
Haberler

"Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmelik"te değişiklik yapıldı.

Devamını oku...
 
İstanbul Mobilya Fuarı başladı
Haberler

Türkiye'de ihracatın lokomotiflerinden olan mobilya sektörü Yeşilköy'de buluştu. 6-11 Kasım tarihleri arasında CNR EXPO Yeşilköy'de düzenlenen ve 85 ülkeden 90 bine yakın alıcıyı ağırlayan İstanbul Mobilya Fuarı'nda 6 gün boyunca 1 milyar dolarlık iş hacmi hedefleniyor.

Devamını oku...
 
Çin’den ticaret savaşı açıklaması: Kazananı olmaz
Haberler

Çin Başkan Yardımcısı Wang Qishan, ticaret anlaşmazlığının çözümü için ABD ile işbirliğine hazır olduklarını çünkü dünyanın en büyük iki ekonomisinin de aralarındaki çekişmeden zararlı çıkacaklarını söyledi.

Devamını oku...
 
Pakistan ve Çin ticarette dolar yerine yuan kullanacak
Haberler

Pakistan Enformasyon ve Yayıncılık Bakanı Çaudri, "Bundan sonra Pakistan ve Çin arasındaki ticarette dolar yerine yuan kullanılacak" dedi.

Devamını oku...
 
Çetin Ünsalan yazdı: İran muafiyetinde ince detay
Haberler

Türkiye son derece hayati bir kırılmayı şimdilik atlattı. İran’a olan yaptırımlar meselesinde muafiyet tanınan ülkelerden biri oldu. Açıkçası bunun dolar üzerindeki etkisi de hemen görüldü. Fakat bu etkinin de risk algısını ötelemekten kaynaklanan bir alım fırsatı olarak kullanılacağını hemen belirteyim.

Devamını oku...
 
Enflasyon rakamları açıklandı
Haberler

Enflasyon, ekim ayında yüzde 2,67 artarken, yıllık bazda yüzde 25,24 oldu. Aylık ÜFE 0.91 artarken yıllık ÜFE yüzde 45.1'e çıktı.

Devamını oku...
 
İhracatçılara yeşil pasaportun şartları değişti
Haberler

İhracatçıların hususi damgalı pasaport çıkarma şartları kolaylaştırıldı.Daha önce ihracatçıların hususi damgalı pasaport alabilmesi için her takvim yılında ihracat yapma şartı aranıyordu. Bu şart değiştirilerek son üç takvim yılında yapılan toplam ihracat tutarının ortalaması kanunda belirtilen oranda olması, yeşil pasaport verilmesi için yeterli olacak.

Devamını oku...
 
OSB'lerde bedelsiz arsanın kapsamı genişledi
Haberler

4’üncü kademe gelişmiş ilçelerde de bedelsiz arsa tahsisi yapılabilecek. Bu arada ikinci ve üçüncü kademe gelişmiş ilçelerdeki OSB’lerde uygulanan indirim oranları artırıldı.

Devamını oku...
 
Türkiye İMSAD Ekim 2018 Sektör Raporu açıklandı
Haberler

Türkiye İMSAD, yapı sektörü ve ekonomi çevreleri tarafından dikkatle izlenen aylık sektör raporunu açıkladı.

Devamını oku...
 
Furniture İstanbul fuarı 6 Kasım’da başlıyor
Haberler

Mobilya sektörünün önemli fuarlarından Furniture İstanbul, 6 Kasım tarihinde CNR EXPO Yeşilköy'de kapılarını açıyor. Fuar mobilya sektörünün çatı kuruluşu MOSDER tarafından 14 yıldır düzenlenirken son iki yıldır Furniture İstanbul adıyla organize ediliyor.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 2 / 17

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam