Anasayfa Basında USİAD
İTO da vergi indiriminin devamını istedi
Haberler
Perşembe, 27 Haziran 2019 09:52

İTO, beyaz eşya, mobilya ve otomotivde 30 Haziran'da sona erecek vergi indirimleri yılsonuna kadar uzatılmasını talep etti.

Devamını oku...
 
İmar barışına 10 milyon 250 bin başvuru
Haberler
Perşembe, 27 Haziran 2019 09:48

Bakan Kurum, "Vatandaşlarımızın bu süreçten faydalanmaları amacıyla pazar gününe kadar Ziraat Bankamız hafta sonuna kadar açık olacak" hatırlatmasını yaptı.

Devamını oku...
 
Ekonomik güven endeksi yükseldi
Haberler
Perşembe, 27 Haziran 2019 09:43

Ekonomik güven endeksi Haziran'da bir önceki aya göre %7.6 artışla 83.4 seviyesine yükseldi. Endeks geçen ay 77.5 ile geçen yılın Ekim ayından bu yana en düşük değeri almıştı.

Devamını oku...
 
TESK’ten vergi indirimleri uzatılsın çağrısı
Haberler
Perşembe, 27 Haziran 2019 09:23

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Tam da düğün ve taşınma sezonu açılırken vergi indirimlerinin süresi sona ermemeli. Mobilya, beyaz eşya ve otomotivde vergi indirimlerinin süresi yıl sonuna kadar uzatılmalı” dedi.

Devamını oku...
 
Mermer ihracatında Çin önde
Haberler
Salı, 25 Haziran 2019 15:20

Mermercilikte 3 bin yıldan fazla geçmişi olan ve Türkiye'nin bu alandaki ihracatının önemli bölümünü karşılayan Afyonkarahisar'ın İscehisar ilçesinden yapılan dış satımda son yıllarda Çin pazarı öne çıkıyor.

Devamını oku...
 
Üniversitenin jeotermal projelerine yabancı yatırımcı ilgisi
Haberler

Jeotermal ve tarımda pilot olarak seçilen Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin kaplıca tedavisi ve sera projeleri, Avrupa'dan yatırımcıların ilgisini çekti.

Devamını oku...
 
Otomotivde ÖTV'nin sıfırlanması talebi
Haberler

ODD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bilaloğlu, "Önerimiz 2019 yıl sonuna kadar Otomobil grubunda motor hacmi 1.600 cc’yi aşmayan araçlarda ÖTV’nin sıfırlanması, ticari araç grubunda da ÖTV’nin sıfırlanması ve KDV indiriminin yüzde 1 olarak devam ettirilmesi” dedi.

Devamını oku...
 
Yerli patates cinsi 'Nahita' tanıtıldı
Haberler

Niğde Patates Araştırma Enstitüsü tarafından geliştirilen yerli patates cinsi "Nahita", Adana'da yabancı tohumculuk firması yetkililerine tanıtıldı.

Devamını oku...
 
Enerjiye 250 milyon euro yatırım planlanıyor
Haberler

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Sürdürülebilir Altyapı Grubu Direktörü Nandita Parshad, "Yenilenebilir enerji sektörüne odaklandık ve sektörü farklı yollarla büyütmeye devam edeceğiz" dedi.

Devamını oku...
 
Mobilyacılar KDV'nin yüzde 12'de sabitlenmesini istiyor
Haberler

Türkiye'nin mobilya ihtiyacının yüzde 50'sini karşılayan Kayseri'de üreticiler, enflasyonla mücadele kapsamında geçici olarak yüzde 18'den yüzde 8'e indirilen KDV oranının kalıcı olarak yüzde 12'de sabitlenmesini istiyor.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 2 / 20

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam