Anasayfa Basında USİAD
Hazineye ait atıl tarım arazileri, kullanıma açılacak
Haberler

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Hazineye ait atıl tarım arazilerini, örnek ekilişler için çiftçilerimizin kullanımına açıyoruz. Böylece çiftçilerimizin tarım arazilerimizden en etkin şekilde yararlanmasını sağlayacağız" dedi. Proje kapsamında ilk etapta 9 milyon 700 bin metrekare alanda ekim yapılacak.

Devamını oku...
 
Tüketim harcamalarında sert düşüş
Haberler

Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) "COVID-19'un Tüketici Harcamalarına Etkisi" üzerine yaptığı ikinci araştırmanın sonuçlarına göre 3 Nisan haftasında tüketim harcamaları 13 Mart haftasına göre yüzde 34 azaldı.

Devamını oku...
 
İnşaat maliyet endeksi şubatta arttı
Haberler

İnşaat maliyet endeksi, şubatta aylık bazda yüzde 0,15, yıllık bazda 8,49 artış kaydetti.

Devamını oku...
 
7 maddede coronaya karşı torba yasa
Haberler

Hükümet tarafından hazırlanan ve iş dünyasının görüşüne açılan torba kanuna göre işten çıkarmalar üç ay yasaklanacak. Ücretsiz izne çıkarılan vatandaşlara günlük 39 TL gelir desteği verilecek. Türkiye'de 1 milyondan fazla kullanıcısı olan sosyal medya şirketlerinin temsilci görevlendirme zorunluluğu olacak. İşte 7 maddede coronaya karşı hazırlanan yeni torba kanundaki kritik düzenlemeler...

Devamını oku...
 
Hammadde ithalatı yeniden geriledi
Haberler

Sanayi üretiminin yönünü işaret eden göstergelerden biri sayılan hammadde ithalatı, aylık bazda 2020’nin ilk çeyreğinde baz etkisi nedeniyle yüksek çıkması gerekirken mart ayında ithalatı yüzde 1.05 oranında geriledi.

Devamını oku...
 
136 bin firmanın KOSGEB taksitleri 3 ay ertelendi
Haberler

KOSGEB'in kredi destek programından faydalanan ve bankalara ödemeleri devam eden 136 bin KOBİ'nin, nisan, mayıs ve haziran aylarındaki kredi taksitleri 3 ay ertelendi.

Devamını oku...
 
Dr. Mahfi Eğilmez yazdı: Gelir-Harcama Zinciri Koparsa
Haberler

Covid-19 virüsünün ekonomik yaşamda yarattığı en ciddi tehdidin gelir-harcama zincirinin kopması ve bunun sonucunda üretimin durması olduğunu görüyoruz. Bu zincirin kopmasının ne demek olduğunu bir örnekle anlatmaya çalışayım:

Devamını oku...
 
TEPAV Perakende Güven Endeksi'nde sert düşüş
Haberler

TEPAV Perakende Güven Endeksi, Mart 2020’de bir önceki aya göre 7,1 puan azalırken, bir önceki yılın aynı dönemine göre ise 9 puan azaldı.

Devamını oku...
 
Enflasyon açıklandı
Haberler

Martta enflasyonu koronavirüs ile beraber artan talep belirledi. Gıdada ve sağlıkta yaşanan yükseliş aylık enflasyonu yüzde 0,57 yükseltti. Yıllık enflasyon yüzde 11,86’ya geriledi.

Devamını oku...
 
Mart’ta ihracat yüzde 17,8 azaldı
Haberler

Corona virüsü salgını, Mart'ta ihracatta da tarihi düşüşe neden oldu. Ticaret Bakanlığı verilerine göre, Mart ayında ihracat, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 17,8 düşüşle 13 milyar 426 milyon dolara geriledi.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 3 / 24

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam