Anasayfa Basında USİAD
DEİK’te yeni dönem
Haberler

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Yönetim Kurulu Başkanlığından ayrılma kararı alan Ömer Cihad Vardan'ın yerine Nail Olpak getirildi.

Devamını oku...
 
364 oda ve borsanın seçimi ertelendi
Haberler

Yaklaşık 1 hafta sonra başlayacak olan 364 oda ve borsanın seçim süreci ertelendi. Hükümet kararı bugünkü Resmi Gazete’de yayımladı. Erteleme kararında, bazı büyük odalarda yaşanan anlaşmazlıkların etkili olduğu öğrenildi. Erteleme sonrası yeni seçim takvimi Nisan’da başlayacak.

Devamını oku...
 
Vergi indirimlerinden yararlanmak için son günler
Haberler

Beyaz eşya, mobilya ile konut sektörlerindeki vergi indirimlerinde son haftaya girildi. Buna göre bazı sektörlerde başlayan ve daha sonra süre uzatımına gidilen vergi indirimleri, 30 Eylül Cumartesi günü son bulacak.

Devamını oku...
 
Konut satış istatistikleri açıklandı
Haberler

Türkiye'de 2017 Ağustos ayında 120 bin 198 konut satıldı. Satışlar 2016 yılının aynı dönemine göre yüzde 4,7 arttı.

Devamını oku...
 
OVP, bu hafta açıklanabilir
Haberler

Çalışmaları bir süredir devam eden ve 2018-2020 dönemini kapsayacak Orta Vadeli Program (OVP)'ın bu hafta açıklanması planlanıyor.

Devamını oku...
 
Tarımın istihdamdaki payı yüzde 20,1, sanayinin yüzde 18,8'
Haberler

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, bu yıl Mayıs ayında istihdamda sanayiyi geride bırakan tarım, Mayıs ayında 191 bin olan sanayiyle arasındaki istihdam farkını Haziran ayında 374 bine yükselttiğini belirtti.

Devamını oku...
 
Borç yapılandırmada ikinci taksit için son gün 2 Ekim
Haberler

Gelir İdaresi Başkanlığı'nca, 7020 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun kapsamında yapılandırılan borçların 2. taksit ödemelerinin 2 Ekim akşamına kadar yapılması gerekiyor. Yapılandırma hakkının sürmesi için ilk iki taksitin zamanında ödenmesi gerekiyor.

Devamını oku...
 
300 bin TL hibe 700 bin TL faizsiz kredi
Haberler

KOSGEB teknolojisi yüksek ürünlerin desteklenmesi kapsamında işletmelere, 300.000 TL'si geri ödemesiz kalanı faizsiz 1 milyon TL destek verecek.

Devamını oku...
 
Genel ekonomik durum beklentisi endeksi yüzde 3,3 azaldı
Haberler

Türkiye İstatistik Kurumu ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işbirliği ile yürütülen tüketici eğilim anketi sonuçlarından hesaplanan Tüketici Güven Endeksi, Eylül ayında bir önceki aya göre; yüzde 3,4 oranında azaldı; Ağustos ayında 71,1 olan endeks Eylül ayında 68,7 oldu.

Devamını oku...
 
Rusya’ya domatesin yolunu et ithalatı açtı
Haberler

Türkiye ile Rusya arasında Kasım 2015’ten bu yana yaşanan “domates krizi”, et ithalatıyla aşılmaya çalışılıyor. İki yıldan bu yana yasağı kaldırmamak için direnen Rusya Federasyonu, Türkiye’den domates ithalatının yapılması için bu kez karkas et alınmasını şart koştu.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 3 / 14

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam