Anasayfa Basında USİAD
TESK’ten vergi indirimleri uzatılsın çağrısı
Haberler
Perşembe, 27 Haziran 2019 09:23

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Tam da düğün ve taşınma sezonu açılırken vergi indirimlerinin süresi sona ermemeli. Mobilya, beyaz eşya ve otomotivde vergi indirimlerinin süresi yıl sonuna kadar uzatılmalı” dedi.

Devamını oku...
 
Mermer ihracatında Çin önde
Haberler
Salı, 25 Haziran 2019 15:20

Mermercilikte 3 bin yıldan fazla geçmişi olan ve Türkiye'nin bu alandaki ihracatının önemli bölümünü karşılayan Afyonkarahisar'ın İscehisar ilçesinden yapılan dış satımda son yıllarda Çin pazarı öne çıkıyor.

Devamını oku...
 
Üniversitenin jeotermal projelerine yabancı yatırımcı ilgisi
Haberler

Jeotermal ve tarımda pilot olarak seçilen Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin kaplıca tedavisi ve sera projeleri, Avrupa'dan yatırımcıların ilgisini çekti.

Devamını oku...
 
Otomotivde ÖTV'nin sıfırlanması talebi
Haberler

ODD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bilaloğlu, "Önerimiz 2019 yıl sonuna kadar Otomobil grubunda motor hacmi 1.600 cc’yi aşmayan araçlarda ÖTV’nin sıfırlanması, ticari araç grubunda da ÖTV’nin sıfırlanması ve KDV indiriminin yüzde 1 olarak devam ettirilmesi” dedi.

Devamını oku...
 
Yerli patates cinsi 'Nahita' tanıtıldı
Haberler

Niğde Patates Araştırma Enstitüsü tarafından geliştirilen yerli patates cinsi "Nahita", Adana'da yabancı tohumculuk firması yetkililerine tanıtıldı.

Devamını oku...
 
Enerjiye 250 milyon euro yatırım planlanıyor
Haberler

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Sürdürülebilir Altyapı Grubu Direktörü Nandita Parshad, "Yenilenebilir enerji sektörüne odaklandık ve sektörü farklı yollarla büyütmeye devam edeceğiz" dedi.

Devamını oku...
 
Mobilyacılar KDV'nin yüzde 12'de sabitlenmesini istiyor
Haberler

Türkiye'nin mobilya ihtiyacının yüzde 50'sini karşılayan Kayseri'de üreticiler, enflasyonla mücadele kapsamında geçici olarak yüzde 18'den yüzde 8'e indirilen KDV oranının kalıcı olarak yüzde 12'de sabitlenmesini istiyor.

Devamını oku...
 
Tüketici güven endeksi açıklandı
Haberler

Tüketici güven endeksi, Haziran ayında bir önceki aya göre yüzde 4,3 oranında arttı; Mayıs ayında 55,3 olan endeks, Haziran ayında 57,6 oldu.

Devamını oku...
 
Kısa vadeli dış borç stoku arttı
Haberler

Merkez Bankası verilerine göre kısa vadeli dış borç stoku, Nisan sonu itibarıyla 120.6 milyar dolara yükseldi.

Devamını oku...
 
5 aylık bütçe açığı 66,5 milyar TL
Haberler

Mayıs ayında bütçe 12,1 milyar TL açık verirken, 4,1 milyar TL faiz dışı açık verdi. Bütçe Ocak-Mayıs döneminde ise 66,5 milyar TL açık verdi.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 5 / 23

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam