Anasayfa Basında USİAD
24 ilde kooperatifçilik tanıtım çalışmaları yapılacak
Haberler

Ticaret Bakanlığının ekimde başlatacağı "Kooperatifçilik Tanıtım ve Geliştirme Projesi" kapsamında, gelecek yıl başından itibaren 24 ilde kooperatifçilik tanıtım faaliyetleri yürütülecek.

Devamını oku...
 
Dijital medya yatırımları yüzde 10.8 büyüdü
Haberler

Türkiye'de medya yatırımları yılın ilk yarısında TV mecrasında yüzde 7 basın mecrasında yüzde 31 düşerken, dijital medya yatırımları ise yüzde 10.8 büyüme kaydetti.

Devamını oku...
 
Tekstil Makineleri Fuarı kapılarını açıyor
Haberler

İstanbul Tekstil İhracatçıları Birliği ve Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği ile işbirliği içinde gerçekleştirilecek olan Kahramanmaraş Tekstil Makineleri Fuarı, 26 Eylül 2019 Perşembe günü saat 11.00'da kapılarını açacak. Fuar, 28 Eylül akşamına kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.

Devamını oku...
 
Reel Kesim Güven Endeksi geriledi
Haberler

Reel Kesim Güven Endeksi, eylülde bir önceki aya göre 3,7 puan azalarak 98,8 seviyesinde gerçekleşti.

Devamını oku...
 
Prof. Dr. Mustafa Kaymakçı yazdı: Hayvancılıkta neden ithalatçı olduk?
Haberler

Önce Ziraat Mühendisler Odası’ın yayınladığı “Hayvancılık Raporu”ndan bir alıntı yapalım. Rapora göre hayvan ithalatının 1980’li yılların ortasına kadar önemsenmeyecek düzeyde iken 1985-1995 ile 2010 yılından sonraki dönemde ciddi derecede artış gösterdiği belirtilmekte. 2019 yılının ilk altı ayı dâhil olmak üzere son dört buçuk yılda yaklaşık 4 milyar dolar karşılığında 3.35 milyon sığır ve 110 milyon dolar karşılığında 765 bin koyun ithal edilmiş.

Türkiye hayvansal üretimde neden kendine yetmez ve ithalatçı ülke durumuna düştü?

Bunun cevabını neden-sonuç ilişkileri bağlamında aramadan sağlıklı sonuç ve önlemler üretemeyiz.

Devamını oku...
 
KOSGEB, KOBİ'lerin karnesini çıkardı
Haberler

KOSGEB tarafından KOBİ'lerin iç değerlendirme yapmaları, rakipleriyle kendilerini karşılaştırmaları, hedef belirlemeleri ve varsa sorunlarına çözüm bulabilmeleri amacıyla her bir işletme için "KOSGEB İşletme Değerlendirme Raporu" hazırlandı.

Devamını oku...
 
7.597 şirket kepenk indirdi
Haberler

Kurulan şirket sayısı ağustosta, bir önceki aya göre yüzde 26.34 azalarak 5 bin 301 oldu. Aynı dönemde kapanan şirket sayısı yüzde 13.76’lık  azalma ile 965 oldu.

Devamını oku...
 
Merkez Bankası’ndan zorunlu karşılık kararı
Haberler

Merkez Bankası, döviz mevduatlarında zorunlu karşılık oranlarını tüm vade dilimlerinde 100 baz puan artırdı. Kararla piyasadan 2.1 milyar dolar çekilecek.

Devamını oku...
 
USİAD Bildiren 115. sayı
USİAD Bildiren

USİAD Bildiren 115. sayı yayımlandıE-dergi'yi okumak için: http://usiad.net/dergi/115.Sayi/

 
Perakende satış hacmi azaldı
Haberler

Türkiye İstatistik Kurumu, temmuz ayına ilişkin perakende satış hacmi endekslerini açıkladı. Buna göre, mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış sabit fiyatlarla perakende satış hacmi, temmuzda bir önceki aya göre yüzde 1,5 geriledi.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 5 / 24

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam