Anasayfa Basında USİAD
Borcunu yapılandırana haciz kalkıyor!
Haberler

Borç yapılandırma hizmetinden yararlanan vergi borcu olan kişiler tekrardan sağlık hizmeti almaya başlayabilecek. Öte yandan Yapılandırılan SGK borçları için tatbik edilen hacizler, yapılan ödemeler nispetinde kaldırılacak, söz konusu ödemelere isabet eden tutardaki teminatlar ise iade edilecek.

Devamını oku...
 
Perakende satış hacmi ağustosta yüzde 3,1 arttı
Haberler

Perakende satış hacmi, ağustosta bir önceki aya göre yüzde 3,1 artış kaydetti.

Devamını oku...
 
Başbakan Yardımcısı Şimşek: Olumsuzluklar Rusya ile kaybolacak
Haberler

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, büyüme ve cari açık üzerindeki olumsuz etkilerin bir bölümünün Rusya ile ilişkilerin düzelmesiyle gelecek yıl kaybolacağını ifade etti.

Devamını oku...
 
OVP'de büyüme 2017'de % 4,4, 2018 % 5 olacağı tahmin ediliyor
Haberler

Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanan ve 2017-2019 dönemini kapsayan yeni Orta Vadeli Program (OVP) çerçevesinde büyümenin gelecek yıl yüzde 4,4, 2018 ve 2019 yıllarında yüzde 5 olarak gerçekleşmesi bekleniyor. Program dönemi sonunda enflasyonun yüzde 5'e, işsizliğin yüzde 9,8'e düşeceği tahmin ediliyor.

Devamını oku...
 
Moody’s’den Türkiye açıklamaları
Haberler

Moody's 6 Türk bankasının teminatlı tahvil notlarını düşürdü. Ülkenin not indirimine paralel olarak İstanbul ve İzmir Büyükşehir Belediyeleri'nin yanı sıra TOKİ'nin de kredi notu düşürüldü.

Devamını oku...
 
Moody’s Türkiye’nin kredi notunu düşürdü
Haberler

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's Türkiye'nin kredi notunu yatırım yapılabilir seviye olan "Baa3"ten 1 basamak aşağı "Ba1" seviyesine düşürdü. Kuruluş Türkiye'nin not görünümünü "durağan" olarak belirledi.

Devamını oku...
 
Tüketici güven endeksi azaldı
Haberler

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), eylül ayına ilişkin tüketici güven endeksini açıkladı. Tüketici güven endeksi, eylülde geçen aya göre yüzde 0,2 azaldı.

Devamını oku...
 
Merkez Bankası rezervleri azaldı
Haberler

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) toplam rezervleri geçen hafta 548 milyon dolarlık azalışla 122 milyar 895 milyon dolar oldu.

Devamını oku...
 
Özel sektörün dış borçları arttı!
Haberler

Özel sektörün yurtdışından sağladığı uzun vadeli kredi borcu, yılın ilk yarısında 11.2 milyar dolar artarak 206.6 milyar dolara yükseldi. Merkez Bankası verilerine göre, 2015 yıl sonuna göre bankaların kredi biçimindeki borçlanmaları 1.3 milyar dolar, tahvil ihracı biçimindeki borçlanmaları 1.1 milyar dolar arttı.

Devamını oku...
 
Fed faiz artırmadan şahinleşebilir
Haberler

Fed yetkililerinin son mesajları ve zayıf gelen ekonomik veriler, bankanın eylül toplantısında beklemede kalacağına işaret ediyor.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 5 / 13

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam