Anasayfa Basında USİAD
Teşvikte mevzuatın gecikmesi milyarlık yatırımları erteletti
Haberler

Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklandığında tüm sektörlerde heyecan yaratan Doğu ve Güneydoğu teşvik paketinin mevzuatı, açıklanmasının üzerinden 2 ay geçmesine rağmen hala yazılmadı.

Devamını oku...
 
USTA GAZETECİ, DERNEĞİMİZİN DANIŞMANI METE AKYOL'U KAYBETTİK!
Bizden Haberler

Başkent Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyesi, Bütün Dünya Dergisi Genel Yayın Yönetmeni, derneğimiz USİAD'ın danışmanı usta gazeteci-yazar Mete Akyol, 81 yaşında aramızdan ayrıldı. Bu sabah saat 10 sularında hayata gözlerini yuman Akyol'un 5 Kasım C.tesi günü Büyükada Hamidiye Camii'nde öğle namazını takiben kılınacak cenaze namazının ardından Büyükada Mezarlığı'nda toprağa verilecek.
Akyol'un ailesine, yakınlarına ve basın camiamıza başsağlığı dileriz. Işıklar içinde uyu Mete Akyol...

Devamını oku...
 
Global ekonomi yavaş büyüyecek
Haberler

Ulusal Ekonomik ve Sosyal Araştırma Enstitüsü (NIESR) bugün yayınladığı raporda küresel ekonomisinin 2016'da 2009 yılındaki resesyondan bu yana görülen en yavaş büyümeyi yaşacayacağı tahminini devam ettirdi.

Devamını oku...
 
Dış ticaret açığı Ekim'de yüzde 13.8 arttı
Haberler

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın açıkladığı öncü verilere göre, dış ticaret açığı Ekim’de yüzde 13.79 artarak 4.15 milyar dolar oldu.

Devamını oku...
 
Türkiye geleceğini 8 sektörde arayacak
Haberler

Türkiye'nin bilim, teknoloji ve yenilik alanında gelecek dönemde izleyeceği politikalar ve alınacak tedbirler belirlendi. Buna göre, enerji, sağlık, havacılık, uzay, otomotiv, raylı sistemler, bilişim ve savunma sektörlerinde işletmelerin prototip geliştirme süreçleri ve teknolojik ürün yaratılması desteklenecek.

Devamını oku...
 
İhracat yüzde 5 düştü
Haberler

TİM verilerine göre mücevher dışındaki altın ihracatı hariç tutularak yapılan hesaplamalarda, ekimde ihracat geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 4.6 düşüşle 11 milyar 727 milyon dolar oldu.

Devamını oku...
 
Borç yapılandırmada rekor
Haberler

Maliye Bakanı Naci Ağbal, “Şu ana kadar yaklaşık 5,3 milyon başvuru aldık ve yeniden yapılandırdığımız tutar da 46 milyar liraya çıktı. Bu bir rekor” dedi.

Devamını oku...
 
KOBİ’lere TOBB destekli yüzde 9.90 faizli kredi
Haberler

Finansman ihtiyacı olan KOBİ’ler için TOBB’un geliştirdiği “düşük faizli kredi” hayata geçiriliyor.

Devamını oku...
 
FT: Yatırımcı kaçmıyor ama sermaye girişi kesiliyor
Haberler

Financial Times'’ın doğrudan yabancı yatırımlarla ilgili birimi fDi’de yer alan bir makalede, Türkiye’nin, başarısız darbe girişimi sonrası doğrudan yabancı yatırımı kızıştırma arayışında olduğu belirtildi. Hükümetin 15 Temmuz darbe girişimi sonrası denetimi yeniden ele aldığı kaydedilen değerlendirmede, “Yatırımcılar ülkeyi terk etmiyor ancak sermaye girişi kesiliyor” ifadesi yer aldı.

Devamını oku...
 
Ticari krediler dip yaptı
Haberler

Ekonomideki yavaşlama, işletmelerin krediye olan ilgisini azalttı. 10 ayda bankaların verdiği ticari kredi yüzde 1.9 artarak 191.7 milyar lirada kaldı.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 5 / 13

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam