Anasayfa Basında USİAD
İstanbul Sanayi Odası’ndan İran’da dev yatırım
Haberler

İstanbul Sanayi Odası'nın 10 milyar dolar değerinde olması öngörülen yatırımıyla, 500 hektarlık alana İran'ın ilk yabancı organize sanayi bölgesi kurulacak.

Devamını oku...
 
Türkiye iş yapma kolaylığında 14 sıra birden düştü!
Haberler

Dünya Bankası İş Yapma Kolaylığı 2017 Raporunu açıkladı. Ülkeleri gerçekleştirdikleri reformlara göre sıralamaya tabi tutan rapora göre Türkiye, fırsat eşitliği sıralamasında bir yıl içerisinde 14 sıra birden düşerek 55’incilikten 69’uncu sıraya geriledi. Sonuçları değerlendiren Dünya Bankası Baş Ekonomisti ve Kıdemli Başkan Yardımcısı Paul Romer, “Uyulması kolay basit kurallar, bir devletin vatandaşlarına saygılı davrandığının bir işaretidir” dedi.

Devamını oku...
 
İmalat sanayinde kapasite kullanım oranı Ekim'de yüzde 76.4
Haberler

Merkez Bankası, imalat sanayinde kapasite kullanım oranının (KKO) Ekim ayında bir önceki aya göre 0.2 puan azalarak yüzde 76.4 seviyesinde gerçekleştiğini açıkladı.

Devamını oku...
 
Saat başı 30 bin güneş paneli
Haberler

Yenilenebilir enerji dünya çapında yükselişini sürdürüyor. Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) dün yenilenebilir enerji için beş yıllık büyüme öngörülerini ciddi biçimde yükseltti. Ayrıca geçtiğimiz yıl yenilenebilir enerjinin kömürü geçerek dünyada kurulu güç bakımından en büyük enerji kaynağı haline geldiğini açıkladı. IEA tahminlerine göre, önümüzdeki 5 yıl içinde dünya çapında saat başı 30 bin güneş paneli ve 2.5 rüzgâr türbini kurulacak.

Devamını oku...
 
Vergi barışı 25 Kasım’a uzadı
Haberler

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Başbakan Binali Yıldırım’ın ardından 31 Ekim tarihinde sona erecek olan vergi borçlarının yeniden yapılandırılmasına yönelik başvuru süresinin 25 Kasım’a uzatılacağını söyledi.

Devamını oku...
 
Ekim ayında sektörel güven endekslerinde düşüş
Haberler

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2016 yılı Ekim ayı Sektörel Güven Endeksleri verilerini açıkladı. Ekim ayında hizmet sektörü güven endeksi ile perakende ticaret sektörü güven endeksi yüzde 1,8; inşaat sektörü güven endeksi ise yüzde 0,8 oranında düşüş yaşadı.

Devamını oku...
 
Kadın istihdamı azaldı
Haberler

Sigortalı ücretli çalışan sayısı Haziran 2016-Temmuz 2016 arasında mevsimsellikten arındırılmış verilere göre 10 bin kişi arttı. Buna karşılık, sigortalı kadın çalışan sayısı ise 13 bin azaldı.

Devamını oku...
 
1 milyon dolar ihracat yapana yeşil pasaport
Haberler

Ekonomi Bakanlığı’nın 15 bin ihracatçıya vereceği yeşil pasaportun ayrıntıları belli olmaya başladı. Buna göre son üç yılda 1 milyon dolar ve üzeri ihracat yapan firmaların 1 ila 5 yetkilisine yeşil pasaport verilecek.

Devamını oku...
 
Vergi Affında yapılandırma için son hafta
Haberler

Vergi Affında yapılandırma için son hafta. Muhtemel yoğunluk sorunları ile karşılaşmamak için başvurunuzu son günlere bırakmayın.

Devamını oku...
 
Turizmdeki krizin İstanbul'a faturası ağır
Haberler

İstanbul’a gelen turist sayısında ilk dokuz ayda geçen yıla göre kayıp 2.5 milyon kişiyi geçti. TÜROB’un yaptığı bir araştırma ise konuyu farklı bir boyuta taşıdı. İstanbul’da 100 yatağın 65’i boş kalırken, boş kalan yatakların faturası 3 milyar doları buluyor. Buna karşın 1.3 milyar dolarlık yatırımla 47 bin 685 yeni yatak kapasitesi ise yolda.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 6 / 14

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam