Anasayfa Basında USİAD
2.8 milyarlık ‘finans’ temeli
Haberler

İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’nde yapımı planlanan BDDK ve SPK binalarının temeli haftaya atılıyor. TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, “Yaklaşık 2.8 milyar lira toplam proje gelir hedefine sahip bu dev yatırımların inşasına başlıyoruz. Haftaya ilk kazmayı vuracağız. Merkez Bankası binası için de ihale çok yakında” dedi.

Devamını oku...
 
Temmuzda faiz dışı fazla 4,3 milyar TL
Basın Açıklaması

Maliye Bakanı Sayın Naci Ağbal, Temmuz ayında faiz dışı fazlanın 4,3 milyar TL olarak gerçekleştiğini belirtti.

Devamını oku...
 
TZOB: Bitkisel ve hayvansal üretim değeri arttı
Haberler

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, 2014'te 205 milyar lira olan bitkisel ve hayvansal üretim değerinin geçen yıl yüzde 21,2 artışla 248,5 milyar liraya yükseldiğini ifade etti.

Devamını oku...
 
Tarım ÜFE temmuzda azaldı
Haberler

Tarım Ürünleri Üretici Fiyat Endeksi (Tarım ÜFE), temmuzda bir önceki aya göre yüzde 0,43 düşerken, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 8,97 artış gösterdi.

Devamını oku...
 
Özel sektörün yurt dışı borcu arttı
Haberler

Özel sektörün yurt dışından sağladığı uzun vadeli kredi borcu haziranda 208 milyar dolara çıktı. Aynı dönemde özel sektörün yurt dışından sağladığı kısa vadeli kredi borcu ise 19,1 milyar dolara indi.

Devamını oku...
 
Küresel piyasalar teşvik beklentilerinden besleniyor
Haberler

 

Asya hisse senetleri, dünyanın en büyük üç ekonomisinin hayal kırıklığı yaratan verileri ardından yükselen petrol fiyatlarının yatırımcı güvenini desteklemesiyle, yaklaşık bir yılın zirvesinde tutundu.

Devamını oku...
 
Yurttaşın borcu 1 yılda 428 milyar liraya çıktı
Haberler
Pazar, 14 Ağustos 2016 14:35

Borcu borçla çevirerek ayakta kalmaya çalışan vatandaş, bankalara koştu Konut, ihtiyaç, kredi kartı ve taşıt için alınan kredi 428 milyar liraya çıktı.

Devamını oku...
 
Özelleştirme 'torba'sı geliyor
Haberler
Pazar, 14 Ağustos 2016 14:27

TBMM'de Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edilen kanun tasarısına göre 100’den fazla kuruma varlıklarını ve ticari hisselerini Özelleştirme İdaresi’ne devretme ve bu şekilde özelleştirme yolu açılıyor.

Devamını oku...
 
Cari açık 4.9 milyar dolar oldu
Haberler
Cuma, 12 Ağustos 2016 08:27

Merkez Bankası (TCMB) verilerine göre, 12 aylık kümülatif cari işlemler açığı Mayıs ayındaki 27.69 milyar dolardan 29.42 milyar dolara yükseldi.

Devamını oku...
 
Özilhan: 100 milyar dolarlık hedefe ulaşmak 2019 olur 2020 olur...
Haberler
Cuma, 12 Ağustos 2016 08:14

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başbakanı Vladimir Putin arasında önceki gün St. Petersburg'da gerçekleştirilen görüşmenin ardından iki ülke arasındaki yatırımların hız kazanması bekleniyor. Türkiye-Rusya İş Konseyi Başkanı Tuncay Özilhan, iki ülke arasındaki ticaret hacminde önemli bir düşüş olduğunu ve ilk 6 aylık rakamlarda da bunun görüldüğünü ifade etti. İki lider arasındaki görüşmeyi ‘tarihi’ olarak nitelendiren Özilhan, "Çok önemli kararlar alındı ama uygulamaya geçmesi biraz zaman alacak. Tahmin ediyorum yıl sonunu bulur. Bakanlıklar arası yeni komiteler oluşturuldu. Bu çalışmalar yapılıyor” dedi.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 6 / 13

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam