Anasayfa Basında USİAD
Bazı tarım ürünlerinin ithalatında sıfır gümrük uygulaması kaldırıldı
Haberler

Süt, tereyağı, soya ve palm gibi ürünlerin belirli miktarlarda sıfır gümrük vergisi ile ithal edilmesine olanak sağlayan düzenleme iptal edildi.

Devamını oku...
 
Ticari alacak davalarında arabuluculuk teklifi yasalaştı
Haberler

Abonelik sözleşmelerinden kaynaklı para alacaklarına ilişkin takibin UYAP bünyesinde oluşturulan Merkezi Takip Sistemi üzerinden yapılmasını öngören ve konkordatoya ilişkin düzenlemeleri revize eden kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.

Devamını oku...
 
Yeniden borç yapılandırması bozulana yeni hak
Haberler

Borç yapılandırması bozulanlara gecikme faizini ödeme şartıyla yeni hak verildi. İlgili kanun kapsamında, yapılandırma başvurusunda bulunduğu halde belirtilen süre içerisinde tutarları ödemeyen mükelleflerin, bu ödemeleri 2019 yılı Ocak ayı sonuna kadar yapmaları şartıyla yeniden yapılandırmadan yararlandırılmaya devam etmeleri hükmü eklendi.

Devamını oku...
 
Merkez Bankası para politikası raporunu yayımladı
Haberler

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), '2019 Yılı Para ve Kur Politikası' raporunu yayımladı. Buna göre 2019 yılında 8 toplantı yapılacak. Dalgalı döviz kuru rejimi uygulaması devam edecek. Döviz kurundaki hareketlerin fiyat istikrarını kalıcı olarak etkilemesi durumunda ise TCMB para politikası duruşunu değiştirerek gerekli tepkiyi verecek. Enflasyon hedefi yüzde 5'te korundu.

Devamını oku...
 
Makineciler 15,7 milyar dolarlık ihracat yaptı
Haberler

Yılın ilk 11 ayı itibarıyla ihracatını 15,7 milyar dolara taşıyan makine sektöründe, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 16,8 ihracat artışı gerçekleşti.

Devamını oku...
 
Yatırımcılardan 15 milyar dolarlık yapılandırma talebi
Haberler

AVM'lerde kiralamaların TL'ye dönmesi ve artan finansman maliyetleri yatırımcıları zor durumda bıraktı. 15 milyar dolar civarında borcu bulunan sektör bankalardan yapılandırma istiyor.

Devamını oku...
 
TESK Başkanı Palandöken: "İş yeri açılışları azaldı, kapanışlar arttı"
Haberler

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ocak-kasım döneminde iş yeri açılışlarının 210 bine gerilediğini söyledi. Bu dönemde iş yeri kapanışları ise 87 binden 95 bine çıktı.

Devamını oku...
 
İlk 10 ayda ham çelik üretimi arttı
Haberler

Türkiye'nin ham çelik üretimi ocak-ekim döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 0,8 artarak 31,3 milyon tona ulaştı.

Devamını oku...
 
Halı ihracatı 11 ayda 2,1 milyar dolara yaklaştı
Haberler

TİM Halı Sektör Kurulu Başkanı Kaplan, Türkiye'nin halı ihracatının, bu yılın 11 ayında 2017'nin aynı dönemine göre yüzde 5,7'lik artışla 2 milyar 76 milyon dolara ulaştığını belirtti.

Devamını oku...
 
Otomobil ve hafif ticaride yüzde 42 daralma
Haberler

Otomotiv Distribütörleri Derneği verilerine göre, kasım ayında toplam 58 bin 204 adet otomobil ve hafif ticari araç satılırken, pazar geçen yılın aynı ayına göre yüzde 42 gerilemiş oldu.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 6 / 22

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam