Anasayfa Basında USİAD
Tarımsal üretimin maliyeti arttı
Haberler

TÜİK tarafından açıklanan Tarım Ürünleri Üretici Fiyat Endeksi Şubat ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 25.79 arttı.

Devamını oku...
 
İşsizlik rakamları açıklandı
Haberler

Türkiye'de işsizlik oranı, Aralık 2018'de bir önceki yılın aynı ayına göre 3,1 puan artarak yüzde 13,5'e yükseldi. Söz konusu dönemde işsiz sayısı 1 milyon 11 bin kişilik artışla 4 milyon 302 bin kişi olarak kayıtlara geçti.

Devamını oku...
 
Sanayi Üretim Endeksi açıklandı
Haberler

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2019 yılı Ocak ayı Sanayi Üretim Endeksi verisini açıkladı. Yapılan açıklamaya göre, sanayi üretimi ocak ayında geçtiğimiz yılını aynı dönemine göre yüzde 7,3 oranında düşüş gösterdi.

Devamını oku...
 
Toplanan inek sütü miktarı ocakta azaldı
Haberler

Ülke genelinde toplanan inek sütü miktarı, ocakta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 4,9 azalarak 808 bin 222 ton oldu.

Devamını oku...
 
AVM Ciro endeksi Ocak’ta yüzde 9,4 arttı
Haberler

Ocak ayında AVM’lerdeki perakende ciro endeksi, geçen yılın aynı ayına göre nominal olarak yüzde 9,4 oranında arttı. etrekare verimliliğinde ise bir önceki yılın aynı dönemine göre en yüksek artış teknoloji kategorisinde gerçekleşti.

Devamını oku...
 
6 bin firmaya teşvik
Haberler

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından, geçen yıl 5 bin 914 firmaya yatırımlarındaki bina inşaat harcamalarıyla makine ve teçhizat alımlarında belirli muafiyet ve destekler sağlayacak yatırım teşvik belgesi verildi.

Devamını oku...
 
Patates ithalatında vergi kalktı
Haberler

200 bin tona kadar patates ithalatında gümrük vergisi alınmayacak. Gümrük vergisiz patates ithalatı 20 Nisan'a kadar yapılabilecek.

Devamını oku...
 
Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak: "Büyümedeki yavaşlama geçici"
Haberler

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, 2019'a ait güncel verilerin, ekonominin hızlı bir toparlanma eğilimine girdiğini ve ekonomideki yavaşlamanın geçici olduğuna işaret ettiğini söyledi.

Devamını oku...
 
Cari açık belli oldu
Haberler

Merkez Bankası'nın açıkladığı verilere göre; cari işlemler açığı, bir önceki yılın Ocak ayına göre 6.221 milyon ABD doları azalarak 813 milyon ABD doları olarak gerçekleşti.

Devamını oku...
 
Büyüme rakamları açıklandı
Haberler

2018 yılının son çeyreğinde yüzde 3 daralan Türkiye ekonomisi, 2018 yılında yüzde 2.6 büyüdü. Türkiye ekonomisi 2009 yılında yüzde 4.7 daralmıştı. Bu rakam o zamandan itibaren gerçekleşen en düşük yıllık büyüme oldu.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 6 / 23

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam