Anasayfa Basında USİAD
Yeniden yapılandırmada son şans
Haberler

Yapılandırma başvurusunda bulunduğu halde ödenmesi gereken tutarları zamanında ödemeyerek kanun hükümlerini ihlal eden borçlular, bu tutarları geç ödeme zammı ile birlikte yarın gün sonuna kadar ödemeleri halinde, yapılandırma imkanından yararlanabilecek.

Devamını oku...
 
Vergide dijital dönüşüm
Haberler

Gelir İdaresi Başkan Yardımcısı Okumuş, "Mükelleflerin hiçbir şekilde vergi dairelerine gitmek zorunda kalmadan tüm işlemlerini elektronik ortamda yapması için uygulamalarımızı geliştiriyoruz" dedi.

Devamını oku...
 
Ekonomik güven endeksi açıklandı
Haberler

Ekonomik güven endeksi Ocak ayında 78,5 iken, Şubat ayında yüzde 1,2 oranında artarak 79,4 oldu.

Devamını oku...
 
İMSAD: "İnşaat malzemesi ithalatı 5 yılın en düşük düzeyinde"
Haberler

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (İMSAD), inşaat malzemeleri ithalatının 2013 yılından bu yana en düşük seviyesine gerilediğine işaret etti. Döviz kurlarındaki göreceli sakinleşmeye ve gerilemeye rağmen ithalat talebi düşmeye devam etti. Aralık ayında 529 milyon dolar olan inşaat malzemeleri ithalatı, 60 ayın en düşük seviyesinde gerçekleşti.

Devamını oku...
 
İthal ara malına karşı yeni program
Haberler

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "İthal ara malı bağımlılığı, kurdaki dalgalanmalara karşı sanayimizin direncini zayıflatıyor. Yakında açıklayacağımız yerlileştirme ürün programıyla bu yaraya merhem olmak istiyoruz" dedi.

Devamını oku...
 
DEİK Başkanı Olpak: "İş dünyası soluk alacak"
Haberler

DEİK Başkanı Olpak, KDV iadelerinin hızlandırılmasıyla iş dünyasının yeni bir soluk alacağını söyledi.

Devamını oku...
 
TESK’ten 'konut seferberliği' çağrısı
Haberler

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, inşaat sektörünün canlanmasının, beraberindeki birçok sektörü de hareketlendirebileceğini belirterek, "Bu sebeple ekonominin canlanması için konut seferberliği başlatılmalı" ifadesini kullandı.

Devamını oku...
 
Ocak ayında kurulan ve kapanan şirket sayıları açıklandı
Haberler

Kurulan şirket sayısı ocakta bir önceki aya göre yüzde 30,24 artarak 8 bin 278'e ulaştı. Aynı dönemde kapanan şirket sayısı yüzde 5,95 azalarak bin 927 olarak kayıtlara geçti.

Devamını oku...
 
YD-ÜFE yüzde 1,83 yükseldi
Haberler

Yurt dışı üretici fiyat endeksi Ocak'ta bir önceki aya göre yüzde 1,83 artış gösterdi. En fazla artış yüzde 14,95 ile temel eczacılık ürünleri ve müstahzarlarında kaydedildi.

Devamını oku...
 
Hayvancılık projelerine yüzde 50 hibe desteği
Haberler

Tarım ve Orman Bakanlığı, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu, Doğu Karadeniz ve Konya Ovası Projeleri kapsamında gerçekleştirilecek damızlık sığır ve koyun-keçi işletme yatırımlarına yüzde 50 oranında hibe verecek.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 7 / 24

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam