Anasayfa Basında USİAD
İSO 500 açıklandı
Haberler

İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) yarım asrı deviren ve sanayi sektörünün en değerli verilerini oluşturan “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırmasına göre 2017 yılının zirvesinde 51,1 milyar TL’lik üretimden satışları ile yine TÜPRAŞ yer aldı. Ford Otomotiv 22,7 milyar TL’lik üretimden satışlarıyla ikinciliği korurken, üçüncü ise 2016 yılına göre üç basamak yükselen 17,8 milyar TL üretimden satışlarıyla Toyota Otomotiv oldu.

Devamını oku...
 
Jeotermal elektrik santrallerinden üretilen elektrikte artış
Haberler

JESDER, bu yılın ilk dört ayında jeotermal elektrik santrallerinden üretilen elektrik miktarının geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 35 artarak 2 milyar 259 milyon kilovatsaate ulaştığını bildirdi.

Devamını oku...
 
TMO, yurt dışından yemlik mısır alacak
Haberler

Toprak Mahsulleri Ofisi, 200 bin ton yemlik mısır alımı için uluslararası 10 ihale açtı.

Devamını oku...
 
Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi için ek süre
Haberler

Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi'nde uygulama tarihi 1 Ekim'e ertelendi.

Devamını oku...
 
Yeniden yapılandırmada son gün 31 Temmuz
Haberler

Maliye Bakanlığı ile belediyeler gibi diğer kamu idarelerine olan borçların yeniden yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeden yararlanmak isteyenler, 31 Temmuz'a kadar başvuruda bulunacak.

Devamını oku...
 
İhracatçıların kur riskine yeni önlemler
Haberler

Türk Eximbank, kurda yaşanan dalgalanmadan ihracatçıların etkilenmemesi amacıyla reeskont kredilerine getirilen kur sabitlemesine ilaveten yeni önlemler açıkladı.

Devamını oku...
 
Örme sanayi krizde
Haberler

Örme Sanayicileri Derneği (ÖRSAD) Başkanı Fikri Kurt, “İplik fabrikaları, pamuk ipliğini satarken, dolar ve avronun artışını öne sürerek örme ve dokuma sektöründe faaliyet gösteren firmalara zorluk çıkarılıyor. Bu ticaret şeklinin kabul edilecek bir yönü yoktur” dedi.

Devamını oku...
 
Satışlarda sabit kur dönemi
Haberler

Doların 4,90'ın üzerini görmesi euronun 5.50'yi geçmesi başta otomotiv, e-ticaret, turizm ve perakende olmak üzere birçok sektörü endişelendirdi. Bazı şirketler satışlarında kur sabitlemeye gitti.

Devamını oku...
 
Beyaz et üretimi yüzde 80 azaldı
Haberler

Türkiye'nin beyaz et üretiminin yüzde 75’inin karşılandığı Sakarya, Düzce, Bolu, Kocaeli ve Bilecik’teki entegre tesisler, yeni yönetmeliği imzalamayınca üretim 10 gün içinde yüzde 80 azaldı. Böylece tesislerde ortalama 20 günlük tavuğun kaldığı, fiyatların 20 gün içinde iki katına çıkabileceği belirtildi.

Devamını oku...
 
Fitch’ten bir haftada ikinci uyarı
Haberler

Fitch Ülke Notları Yöneticisi McCormack, devam eden TL zayıflığının Türkiye'nin notunu etkileyebileceğini belirtti.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 7 / 20

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam