Anasayfa Basında USİAD
İran ile ticarette yeni dönem
Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, İran Cumhurbaşkanı Ruhani ile gerçekleştirdiği görüşmenin ardından; iki ülke arasında yerli para ile ticaret yapılması ve 3 sınır kapısının 24 saat hizmet vermesi konularında mutabık kalındı.

Devamını oku...
 
İthal samanın ilk partisi İzmir'de
Haberler

İzmir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, saman fiyatları ve üyelerinin saman bulamaması dolayısıyla Bulgaristan’dan 9 bin ton saman anlaşması yapıldığını duyurmuştu. Geçtiğimiz ay yapılan bu açıklamanın ardından ilk parti samanlar İzmir'e geldi. Samanlar, İzmir Alsancak Limanından kente giriş yaptı.

Devamını oku...
 
SGK, e-Fatura'ya geçti
Haberler

SGK, sosyal güvenlik sisteminde, hizmet anlayışını artırmayı amaçlayarak, 1 Ekim itibarıyla e-Fatura uygulamasına geçti.

Devamını oku...
 
Fitch Türkiye'nin yıllık büyüme tahminini yükseltti
Haberler

Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, ilk yarısında kredilerdeki artış ve mali önlemlerle beklentilerinin üzerinde büyüyen Türkiye ekonomisi için yıllık büyüme tahminini yükseltti.

Devamını oku...
 
Yıllık enflasyon yüzde 11.20
Haberler

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Eylül ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Eylül ayında tüketici fiyat endeksi (TÜFE) yüzde 0,65 artış gösterdi.

Devamını oku...
 
Dış borç milli gelirin yarısını aştı
Haberler

Türkiye'nin 2003 yılı ikinci çeyrek sonunda; 135 milyar dolar olan toplam dış borçlarının milli gelire oranı; yüzde 52.4 düzeyindeydi.

Devamını oku...
 
Enerji ithalatı ağustos ayında arttı
Haberler

Türkiye'nin enerji ithalatı ağustos ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 36,8 arttı.

Devamını oku...
 
Dış ticaret açığında artış
Haberler

Türkiye İstatistik Kurumu ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı işbirliğiyle oluşturulan geçici dış ticaret verilerine göre; ihracat 2017 yılı Ağustos ayında, 2016 yılının aynı ayına göre %12,3 artarak 13 milyar 289 milyon dolar, ithalat %15,3 artarak 19 milyar 162 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Devamını oku...
 
TESK Başkanı: "Vergi artışları kayıt dışı ekonomiyi artırır"
Haberler

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın açıkladığı yeni torba kanun tasarısına ilişkin olarak, vergi artışlarının 2018 büyüme hedeflerini baskılayacağını ve kayıt dışı ekonomiyi arttıracağını belirtti.

Devamını oku...
 
Reklam yatırımları arttı
Haberler

Reklamcılar Derneği Medya Asbaşkanı Demet İkiler, 2017 yılının ilk 6 ayında, Türkiye'de toplam reklam yatırımları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 4,88 arttığını ifade etti.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 9 / 20

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam