Anasayfa
Çetin Ünsalan yazdı: Vadelendirme değil yapılandırma
Haberler

Reel sektörde kırılan ödemeler zinciri ve bunun bankalara sirayet etmesi, Türkiye ekonomisi açısından gerek yurtiçinde, gerekse yurtdışında kırılganlık özelliğini besleyen en önemli faktör olarak öne çıkıyor. Bu nedenle konkordatoların konuşulduğu bu süreçte, böylesi bir yaklaşımın hayati olduğu inancındayım.

Devamını oku...
 
Türkiye'den çelik ithalatı kararı
Haberler

Türkiye, Dünya Ticaret Örgütü'ne (WTO) çelik sektörünü ithalattaki artıştan korumak için 17 Ekim'den itibaren ithalat kotası uygulayacağını bildirdi.

Devamını oku...
 
10.7 milyarlık yatırım için 'teşvik'
Haberler

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nca Ağustosta 330 yatırım teşvik belgesi verildiği belirtildi.

Devamını oku...
 
Endüstriyel mutfak sektörü Meksika ve Şili'ye çıkarma yaptı
Haberler

Ticaret Bakanlığı himayesinde, İDDMİB ve TUSİD işbirliği ile yürütülen Ur-Ge projesi kapsamında ihracatı geliştirmek adına Meksika ve Şili'ye çıkarma yapıldı.

Devamını oku...
 
TİM Kadın Konseyi kuruldu
Haberler

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), kadın ihracatçı sayısını artırmak amacıyla “TİM Kadın Konseyi” oluşturdu. TİM’den yapılan açıklamaya göre kadın ihracatçı sayısını artırmak, iş dünyasında kadın istihdamı ve girişimciliğini geliştirmek amacıyla TİM bünyesinde TİM Kadın Konseyi kuruldu.

Devamını oku...
 
TESK Palandöken: Bankaların fedakarlık etmeleri gerekiyor
Haberler

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Bankaların kredi faizleri çok yüksek. Faizlerin düşmesi, ekonomik dalgalanmadan olumlu çıkabilmemiz için en önemli adım. Bankaların ekonomik dalgalanmada artık kar yerine fedakarlık etmeleri gerekiyor" dedi.

Devamını oku...
 
Eskişehir’de iki yeni endüstri bölgesi kurulacak
Haberler

Eskişehir Sanayi Odası, kent sanayinin gelecek 20 yılına yönelik Master Plan hazırlıklarına başladı. Oda, Eskişehir’in batı ve kuzeyinde 2 yeni endüstri bölgesi ve serbest bölge oluşturulmasını hedefliyor.

Devamını oku...
 
Ticaret Bakanlığından "Yerli Üretim" açıklaması
Haberler

Ticaret Bakanlığı, "Sermayesi yabancı olmakla birlikte Türkiye'de yatırım yapan ve katma değer üreten firmalar tarafından Türkiye'de üretilen ve satışa sunulan her tür mal için fiyat etiketlerinde 'Yerli Üretim' logosu kullanılması zorunluluğu bulunmaktadır" açıklamasında bulundu.

Devamını oku...
 
Şeker arsaları satışa çıkarıldı
Haberler

Türkiye Şeker Fabrikaları 8 ilde toplam 55 bin metrekare büyüklüğünde 16 parça gayrimenkulü de özelleştirme yöntemi ile satacağını duyurdu.

Devamını oku...
 
Milletimizin Başı Sağolsun
Basın Açıklaması

Teröre Lanet Olsun, Milletimizin Başı Sağolsun!
Batman'da PKK'lı teröristlerin tuzaklanmış patlayıcıyla saldırısı sonucu 7 askerimiz şehit oldu, 2 askerimiz ağır yaralandı.
Şehitlerimize rahmet diliyoruz. Yakınlarının ve Türk Milletinin Başı Sağolsun.

 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Sonraki > Son >>

Sayfa 16 / 169

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam