Anasayfa
Ham çelik üretimi şubatta yüzde 5,9 arttı
Haberler

Türkiye'nin ham çelik üretimi, 2021 yılı Şubat ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 5,9 artışla 3 milyon tona yükseldi.

Devamını oku...
 
Dış ticaret açığı, şubatta 3,3 milyar dolar
Haberler

TÜİK'in açıkladığı dış ticaret verilerine göre, şubatta ihracat ve ithalatta yüzde 10 artış yaşandı. Dış ticaret açığı 3 milyar 36 milyon dolardan, 3 milyar 299 milyon dolara yükseldi.

Devamını oku...
 
Hizmet Üretici Fiyat Endeksi şubatta arttı
Haberler

Hizmet Üretici Fiyat Endeksi (H-ÜFE), şubat ayında yıllık bazda yüzde 20,16 artış gösterdi. TÜİK verilerine göre; şubatta 8 alt sektör ana endeksin üzerinde artış oranı ortaya koydu. Hava yolu taşımacılığı hizmetleri yüzde 63,94 fiyat artışı ile öne çıktı.

Devamını oku...
 
TİM'den 'Türkiye Lojistik Portalı'
Haberler

Türkiye Lojistik Portalı'nı kuracaklarını dile getiren TİM Başkanı İsmail Gülle, "Portal, lojistik firmalarıyla ihracatçılarımız arasında bir köprü vazifesi görecek. Ürünlerimiz, dünyanın dört bir köşesine artık daha hızlı, daha ucuz ve daha güvenli bir şekilde ulaşacak. Önümüzdeki günlerde, portalımızın detaylarını paylaşacağız" dedi.

Devamını oku...
 
Geçen yıl 1,8 milyon ton ambalaj atığı ekonomiye kazandırıldı
Haberler

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, geçen yıl geri dönüşümü sağlanan 1 milyon 836 bin 279 ton ambalaj atığıyla ekonomiye 2 milyar 188 milyon 739 bin lira katkı sağlandığını belirtti.

Devamını oku...
 
İhracat potansiyeli yüksek KOBİ’lere özel teşvikler ve finansman imkanları sağlanacak
Haberler

Ekonomi Reformları Eylem Planı’na göre, bu yıl ihracatın tabana yayılması, ihracatçıların rekabet gücünün artırılmasına yönelik önemli adımlar atılacak. Katma değeri yüksek ürünler üreten ihracatçıların rekabet avantajının ve ihracat potansiyelinin yüksek olduğu ülkelerde alacak sigortası ve alıcı kredileriyle desteklenmesine yönelik düzenlemeler yıl sonuna kadar tamamlanacak.

Devamını oku...
 
Trafikteki elektrikli veya hibrit otomobil sayısı 2,5 katına çıktı
Haberler

TÜİK verilerine göre, şubat sonu itibarıyla trafiğe kayıtlı elektrikli veya hibrit otomobillerin sayısı geçen yılın aynı ayına göre yüzde 150 arttı.

Devamını oku...
 
Uludağ Ekonomi Zirvesi sona erdi
Haberler

Türkiye’nin ve Avrasya Bölgesi’nin en önemli iş ve ekonomi dünyası etkinliklerinden Uludağ Ekonomi Zirvesi, ilk kez hibrit (fiziksel ve online) olarak gerçekleşti.

Devamını oku...
 
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu’ndan yeni açıklama
Haberler

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, “TBB yönetiminde olmayan ve TKBB'deki bankaların yöneticileri ile genişleterek devam ettik” açıklamasını yaptı.

Devamını oku...
 
Tüketici güven endeksi arttı
Haberler

Tüketici güven endeksi, mart ayında bir önceki aya göre yüzde 2,5 oranında artarak 86,7 oldu.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 2 / 263

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam