Anasayfa
Makine ihracatı 8 ayda 11 milyar doları geçti
Haberler

Makine İhracatçıları Birliği Başkanı Kutlu Karavelioğlu, Türkiye'nin makine ihracatının 8 ayda 11,6 milyar dolara yükseldiğini belirtti.

Devamını oku...
 
Hurda araçta ÖTV indirimi yıl sonunda bitiyor
Haberler

Ömrünü tamamlamış araçların ekonomiye kazandırılması amacıyla 2018 yılında başlatılan ÖTV indiriminden faydalanmak isteyenler için başvurular 31 Aralık'ta sona erecek.

Devamını oku...
 
İSO Türkiye İhracat İklimi Endeksi Ağustos'ta 51,1 oldu
Haberler

Türkiye imalat sektörünün ana ihracat pazarlarındaki faaliyet koşullarını ölçen öncü gösterge olan İstanbul Sanayi Odası (İSO) Türkiye İhracat İklimi Endeksi Ağustos'ta 51,1 oldu. Endeks, ihracat pazarlarındaki talep koşullarında ılımlı iyileşmeye işaret etmiş olsa da iklimin Mayıs 2013’ten beri en düşük oranda güçlendiğini gösterdi.

Devamını oku...
 
Tekstilin Silikon Vadisi için girişimciler aranıyor
Haberler

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) tarafından Bursa TSO ve BEBKA iş birliğinde tekstilde yeni teknoloji ve metotlarla katma değerli ihracatın artırılması amacıyla 22-23 Ekim tarihlerinde Techxtile Start-Up Challenge düzenlenecek.

Devamını oku...
 
Birinci Hazar Ekonomik Forumu yapıldı
Haberler

Birinci Hazar Ekonomik Forumu, Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhammedov'un ev sahipliğinde, Rusya Başbakanı Dmitriy Medvedev, Azerbaycan Başbakanı Nevruz Memmedov, Kazakistan Başbakanı Askar Mamin, İran Birinci Cumhurbaşkanı Yardımcısı İshak Cihangiri'nin katılımıyla yapıldı.

Devamını oku...
 
Merkez Bankası'nin 2019 enflasyon beklentisi yüzde 13,96
Haberler

Merkez Bankası eylül ayı Beklenti Anketinde yıl sonu TÜFE tahmininde 46 baz puan düşüş yaşandı. Bir önceki ankette 5,90'a inen dolar/TL beklentisi ise yeniden 6 liraya çıktı.

Devamını oku...
 
İzmir Enternasyonal Fuarı 88. kez kapılarını açtı
Haberler

İzmir Enternasyonal Fuarı'nın Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'nda düzenlenen törenle 88. kez kapılarını açtı.

Devamını oku...
 
164 ülkeye 534 milyon dolarlık cam ihracatı
Haberler

Türkiye, bu yılın ilk yarısında 164 ülkeye 534 milyon 821 bin dolarlık cam ve cam eşya ihracatı yaptı.

Devamını oku...
 
Karadeniz'den Rusya'ya 127.5 milyon dolarlık ihracat
Haberler

Karadeniz'den yılın 8 aylık döneminde Rusya Federasyonu'na 127 milyon 525 bin 450 dolarlık ihracat gerçekleştirildi. Söz konusu dış satımda Trabzon, 73 milyon 93 bin 270 dolarlık pay ile bölge ihracatının yüzde 57'sini karşılayarak, ilk sırada yer aldı.

Devamını oku...
 
TESK Başkanı Palandöken, yılın ilk 8 ayında açılan ve kapanan iş yeri sayılarını açıkladı
Haberler

Yılın ilk 8 ayında iş yeri açılışı ve kapanışları hakkında bilgi veren Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Palandöken, “Sicil Gazetesi'nde yayımlanan ilanlara göre yılın ilk 8 ayında 150 bin 267 iş yeri açılırken, 69 bin 672 iş yeri kapandı. Bu dönemde 51 bin 589 iş yeri de vergi kayıtları sona erdiği için resen terkin edildi. Ancak ilgilileri müracaat etmediği için terkin ilanları Sicil Gazetesi'nde yayımlanmadı. Böylece yılın ilk 8 ayında esnaf ve sanatkarlara ait iş yeri sayısı 29 bin 6 arttı” ifadelerini kullandı.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 2 / 199

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam