Anasayfa
Ticaret Bakanı Pekcan: "Stopaj istisnasında ihracat şartı yüzde 80'e düştü"
Haberler

Bakan Pekcan, "Pandemiden dolayı yaşanan sıkıntılar sebebiyle, ağırlıklı olarak yüksek ve orta-yüksek teknolojili üretim yapan serbest bölge firmalarının istihdam ettikleri personel için yararlandıkları stopaj istisnasında yüzde 85 ihracat şartı 2020 yılı için yüzde 80'e düşürüldü" dedi.

Devamını oku...
 
TOBB YK Üyesi Özer Matlı: "Gıda fiyat artışlarında temel sebepler göz ardı edilmemeli"
Haberler

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Matlı, "Haksız fiyat artışlarıyla hiç kuşkusuz mücadele edilmeli ancak temel sebepler de göz ardı edilmemeli. Artan emtia fiyatları, merkez bankalarının para basması, ülkelerin aşırı stoklama yoluna gitmesi, kuraklık, lojistik, ambalajlama ve geri kazanım katılım payıyla gelen ilave maliyetler tarımsal ürünlerde yüzde 30 ile yüzde 100 oranında artışlara sebep oldu" dedi.

Devamını oku...
 
Cari İşlemler hesap anket sonuçları açıklandı
Haberler

Ankete göre, cari işlemler açığının 2020 yıl sonunda 39 milyar dolar düzeyinde gerçekleşmesi bekleniyor.

Devamını oku...
 
KDV tebliğinde değişiklik: İade alacağı ÖTV borçlarına sayılamayacak
Haberler

KDV tebliğinde yapılan değişiklikle, KDV iade alacağı ÖTV borçlarına mahsup edilemeyecek...

Devamını oku...
 
İstanbul Ticaret Odası'ndan "100’de İstanbul" araştırması
Haberler

İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) "100’de İstanbul" araştırmasına göre, 2020 Ocak-Aralık döneminde Türkiye ihracatının yüzde 49’u, vergi tahsilatının da yüzde 46'sı tek başına İstanbul'dan gerçekleştirildi.

Devamını oku...
 
Yöneticilik pozisyonunda kadın oranı yüzde 17.5’e yükseldi
Haberler

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK), "Sürdürülebilir Kalkınma Göstergeleri, 2010-2019" verilerine göre Türkiye'de yöneticilik pozisyonlarındaki kadınların oranı 2012 yılındaki yüzde 14.4’ten, 2019 yılında yüzde 17.5’e yükseldi.

Devamını oku...
 
TİM Başkanı Gülle: İhracatta 200 milyar doları yakalamanın zamanı geldi
Haberler

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, “2020 yılının son çeyreğinde, ihracatımızın 50 milyar doların üzerine çıkması, bize artık ihracatta yıllık 200 milyar dolar seviyesini aşmanın, yakalamanın zamanının geldiğini gösteriyor” dedi.

Devamını oku...
 
Otomobil ve hafif ticari araç pazarı yüzde 60 arttı
Haberler

ODD, bu yılın ocak ayında geçen yılın aynı dönemine göre otomobil ve hafif ticari araç pazarının yüzde 60,3 oranında arttığını açıkladı.

Devamını oku...
 
İmalat PMI, son 6 ayın zirvesinde
Haberler

Türkiye İSO imalat sektörü PMI, ocak ayında 54,4 puan seviyesine yükseldi. 2021 yılına iyi bir başlangıç yapan PMI, son6 ayın en yüksek seviyesinde gerçekleşti. Geçen yılın son ayında PMI 50,8 düzeyindeydi.

Devamını oku...
 
Kentsel dönüşüm inşaat taahhüt işlerinde KDV yüzde 1 oldu
Haberler

Kentsel dönüşüm konutlarına ilişkin inşaat taahhüt işlerinde KDV yüzde 1'e düşürüldü. Alınan kararla, başta deprem olmak üzere afet risklerine karşı yenilenmesi gerekli görülen konutlarla ilgili kat karşılığı inşaat sözleşmesi yapamayan riskli yapı malikleri için de vergi indirimi imkanı sağlandı.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 8 / 263

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam