Anasayfa
HİB Başkanı Aycı: "‘Hizmet ihracatımızla marka ülke olacağız’"
Haberler

Hizmet İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı M. İlker Aycı, Türkiye’nin 2018 yılında hizmet ihracatında yüzde 11,4 büyüme gösterdiğini, hızlanması beklenen bu büyümenin ülke ekonomisi önündeki en önemli fırsatlardan biri olduğunu söyledi.

Devamını oku...
 
Merkez Bankası faizi indirdi
Haberler

Merkez Bankası, merakla beklenen faiz kararını açıkladı. Faiz indirimi 250 baz puan ile genel piyasa beklentilerinin üzerinde gerçekleşti.

Devamını oku...
 
Yeni Vergi Taslağının son hali
Haberler

TBMM'ye bu hafta sunulması beklenen taslağa göre Kurumlar Vergisi düşüyor, Gelir Vergisi artıyor, iki yeni vergi, 1 yeni müessese geliyor.

Devamını oku...
 
Tüketici güven endeksi arttı
Haberler

Tüketici güven endeksi, Ekim ayında bir önceki aya göre yüzde 2,1 oranında arttı; Eylül ayında 55,8 olan endeks, Ekim ayında 57 oldu.

Devamını oku...
 
Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi eylülde arttı
Haberler

Türkiye İstatistik Kurumu, eylül ayına ilişkin YD-ÜFE verilerini açıkladı. Buna göre, YD-ÜFE eylülde bir önceki aya göre yüzde 0,82, bir önceki yılın aralık ayına göre yüzde 6,24, on iki aylık ortalamalara göre yüzde 23,17 artarken, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 11,15 geriledi.

Devamını oku...
 
TESK'ten "sicil affı" talebi
Haberler

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Zamanında borcunu ödeyememiş, birçok sıkıntı çekmiş esnafımız kara liste sorunu yüzünden krediye ulaşamıyor. Bu adaletsiz durumun çözülmesi için sicil affı getirilerek esnafımızın krediye ulaşması sağlanmalı" dedi.

Devamını oku...
 
İSO Başkanı Bahçıvan’dan yapılandırma uyarısı!
Haberler

İstanbul Sanayi Odası Başkanı (İSO) Erdal Bahçıvan, geçmişte kredi verirken titiz davranmayan bankaların, kredi yapılandırmalarında da benzer bir hataya düşmemesi gerektiğini söyledi. Bahçıvan, “Vazgeçmesini artık bilmemiz gerekiyor. Umut olmayan ve gereksiz kaynak israfı olan zoraki bir dönemden kol kesip vazgeçmek lazım. Bu ülkenin kaynakları sonsuz değil, bu bilinçte olmalıyız. Günü kurtarma noktasında olmamalıyız” uyarısında bulundu.

Devamını oku...
 
Türk Milletinin Başı Sağolsun, Vatan Sağolsun!
Basın Açıklaması

PKK'lı teröristlerin saldırısında Tel Abyad ve Hakkâri'de, Mehmetçiklerimiz Sefa Fındık ve Sezai Ekşioğlu şehit oldular. Şehitlerimize rahmet, ailelerine başsağlığı diliyoruz. Türk milletinin başı sağolsun, vatan sağolsun!

 
Kurulan ve kapanan şirket sayısı arttı
Haberler

2019 yılı Eylül ayında kurulan şirketlerin sayısı bir önceki aya göre yüzde 45,18, kapanan şirketlerin sayısı da yüzde 20,73 artış gösterdi.

Devamını oku...
 
Çin’de son 30 yılın en düşük büyümesi
Haberler

Çin ekonomisi 2019'un üçüncü çeyreğinde yüzde 6 büyüyerek son 30 yılın en düşük büyümesini gerçekleştirdi. Çin'de büyümenin beklenenden düşük çıkması dünya ekonomisi için de olumsuz bir veri...

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 3 / 206

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam