Anasayfa
“Ekonomi, istikrarlı kur politikasıyla yönetilebilir”
Haberler

Ege Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği tarafından düzenlenen "Ekonomik Değerlendirmeler" toplantısında ihracatçıların önünü göremediği belirtilerek, yapısal reform çağrısı yapıldı. Etkinlikte Eximbank'ın sermayesinin 5 milyar dolara çıkarılması ve Eximbank kredi limitlerinin artırılması talebinde de bulunuldu.

Devamını oku...
 
Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi açıklandı
Haberler

Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi sıralamasında zirve bu yıl da değişmedi. Önceki dört yılın birincisi Tosçelik, 2020 yılı araştırmasında da zirvedeki yerini korudu. 2013’te de zirvede olan Tosçelik, Anadolu 500’ün 18 yıllık tarihinde altıncı birinciliğini alarak en çok birinci olan şirket olmayı sürdürdü. İkinci sırayı ise 2019 yılında 10’uncu sıraya geriledikten sonra 2020’de sekiz basamak birden yükselen Tiryaki Agro aldı. Bu yıl üçüncü sırada ise bir önceki yıl ikincilik koltuğunun sahibi olan Kardemir yer aldı.

Devamını oku...
 
USİAD Bildiren 137. Sayı Yayımlandı
USİAD Bildiren

USİAD Bildiren 137. Sayı Yayımlandı:
"ATATÜRK'ÜN EKONOMİ MODELİNİN EVRENSELLİĞİ"

Dergiyi okumak için: http://usiad.net/dergi/137.Sayi/

 
TESK Genel Başkanı Palandöken: " Ekonomik kalkınma için yerli üretimden yana olunmalı"
Haberler

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ekonomik kalkınma için alışverişlerde her zaman yerli üretimden yana olunması gerektiğini belirtti.

Devamını oku...
 
Yeni Ekonomik Model'in detayları
Haberler

Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Danışmanı Cemil Ertem tarafından hazırlanıp sunumu yapılan raporda "Yeni Ekonomik Model"in temel amaçları anlatıldı. Sunumda "Kur avantajı ve yatırımların artmasıyla ihracatın arttırılması ve cari fazla ile dış borca bağımlılığın sonlandırılması amaçlanmaktadır" denildi.

Devamını oku...
 
Makinecilerden 11 ayda 21 milyar dolarlık ihracat
Haberler

İhracatını bu yılın ilk 11 ayında 2020’nin aynı dönemine göre yüzde 25, 2019’a göre ise yüzde 17 oranında artıran Türkiye makine sektörü, 11 ayda 21 milyar dolarlık dış satım gerçekleştirdi.

Devamını oku...
 
Tarım ÜFE, kasımda aylık bazda yüzde 4,57 arttı
Haberler

Tarım Ürünleri Üretici Fiyat Endeksi (Tarım ÜFE), 2021 yılı Kasım ayında bir önceki aya göre yüzde 4,57, geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 24,35 artış gösterdi.

Devamını oku...
 
EİB: İhracatçı kredi limitlerinin acil artırılmasını istiyor
Haberler

Döviz kurları 80 günde Türk Lirası karşısında yüzde 65-70 artış gösterince Türk Lirasına endeksli döviz kredisi kullanan ihracatçılar kredi limitlerinde eksiye düştü. Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, ihracatçıların kullandığı kredilerde limitler belirlenirken döviz kurunun Eylül ayında kurdaki ani yükseliş öncesindeki seviyeden hesaplanması ya da kredi limitlerinin acilen artırılması talebinde bulundu.

Devamını oku...
 
Prof. Dr. Mustafa Kaymakçı yazdı: Yerli Malı Haftası’nı Kutlamak Çağdışılık ya da Nostalji mi?
Haberler

Resmi adıyla “Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası” olan ve 12-18 Aralık tarihleri arasında Türkiye’de bütün okullarda kutlanan  “Yerli Malı Haftası”, çağdışılık ya da nostalji mi?
Bu soruyu tartışmadan önce, sanayi ürünleri yanında bir zamanlar tarım ülkesi olarak öğündüğümüz ülkemizin durumuna bir bakalım.
Türkiye Ziraatçılar Derneği’nin açıklamasına göre; “Çin’den fasulye, kayısı ve kuru sarımsak, ABD’den fındık ve badem, Kanada’dan mercimek, İsrail’den fındık, Güney Afrika’dan satsuma mandalina, Şili’den sofralık üzüm, İtalya ve Şili’den elma, Kosta Rika’dan kavun, İtalya’dan kuru üzüm, İran’dan karpuz, kuru kayısı ve lahana ve İspanya’dan marul” ithal etmişiz. Büyük bir olasılıkla, çocuklarımız Yerli Mallar Haftası’nda bunları yiyecekler.

Devamını oku...
 
12-18 Aralık "TUTUM, YATIRIM ve TÜRK MALLARI HAFTASI" Kutlu Olsun
Basın Açıklaması
Çözüm: Yerli Üretim ve Yerli Malı!
Güçlü bir ekonomi, büyüme ve kalkınma için, ekonomik bağımsızlığın korunması için üreten ve kendi malını kullanan bir Türkiye…
12-18 Aralık "TUTUM, YATIRIM ve TÜRK MALLARI HAFTASI" Kutlu Olsun
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 10 / 294

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam