Anasayfa
Lozan Barış Antlaşması'nın 95. yılı
Basın AçıklamasıTürkiye Cumhuriyeti'nin tapu senedi; Lozan Barış Antlaşması'nın 95. yılı kutlu olsun.

 
Tüketici güven endeksi açıklandı
Haberler

Haziran ayında 70,3 olan tüketici güven endeksi temmuz ayında 73,1'e yükselerek yılın en yüksek seviyesine çıktı.

Devamını oku...
 
Beyaz eşyada yüzde 15'lik daralma
Haberler

Beyaz eşya sektörü yılın ilk yarısında bir önceki yılın aynı dönemine göre, iç piyasada yüzde 15 daralma yaşadı. Aynı dönem ihracat ise yüzde 5,4 artış gösterdi. TÜRKBESD Yönetim Kurulu Başkanı Güler'e göre, rakamlardaki düşüş tüketicinin geri çekilmesinden kaynaklandı.

Devamını oku...
 
USİAD Bildiren 106. sayı yayınlandı
USİAD Bildiren

USİAD Bildiren 106. Sayı Yayınlandı
Dergiyi okumak için tıklayınız: http://dergi.usiad.net/106.Sayi/

 
Kıbrıs Barış Harekatı’nın 44. yıl dönümü
Basın AçıklamasıKıbrıs Türkünün özgürlük günü olan 20 Temmuz’un 44. yıldönümü tüm KKTC ve Türkiye Türklerine kutlu olsun!

1963 yılında Rumlar tarafından siyasi hakları gasp edilen Kıbrıs Türkü, kendisine uygulanan tüm baskılara ve şiddete karşı direniş göstermiş ve 20 Temmuz 1974’te Türkiye’nin müdahalesi ile barış, huzur ve özgürlük ortamına kavuşmuştur. İşte bu nedenledir ki 20 Temmuz aynı zamanda ‘Barış ve Özgürlük Bayramı’ olarak kutlanmaktadır. Ve bu bayram yalnız yavru vatan KKTC’nin değil, Türkiye Cumhuriyeti’nin de bayramıdır.
Her türlü ambargoya, tanınmama tehdidine karşın bağımsız bir devlet olarak ayakta kalmayı başaran Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ilelebet yaşacağına inanıyor, şehitlerimizi saygıyla anıyor ve gazilerimize şükranlarımızı iletiyoruz.
USİAD

 
Yeni dönemde enerji sektöründe üç öncelik
Haberler

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, yeni dönemde enerji sektöründe belirledikleri üç öncelik olduğunu ifade ederek, "Bunlar finansal sürdürülebilirlik, politik sürdürülebilirlik ve katılımcılık. Fakat zamana ve şartlara bağlı olarak bu öncelikleri artırabiliriz" dedi.

Devamını oku...
 
"Ekonomi Basın Tarihi" kitabının ikincisi yayınlandı
Haberler

"Ekonomi Basın Tarihi" kitabının ikincisi Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) tarafından yayımlandı. Kitap, Türkiye'nin ekonomi basın tarihini dünyadaki ve Türkiye'deki akademik çalışmalara atıfta bulunularak ele alıyor.

Devamını oku...
 
Ham çelik üretimi yüzde 8,5 düştü
Haberler

Türkiye Çelik Üreticileri Derneği'nden yapılan açıklamaya göre, Türkiye’nin ham çelik üretimi haziranda aylık yüzde 8,5 düşerken, yıllık yüzde 0,7 arttı.

Devamını oku...
 
Vergi borçları yapılandırması için süre azalıyor
Haberler

Vergi borçlarını yapılandırmak isteyen vatandaşların acele etmesi gerekiyor. Yapılandıma için az bir zaman kaldı, vatandaşlar hangi borçların yapılandırma kapsamında olduğunu merak ediyor. Borçlarını yapılandıranların geçmişten gelen gecikme zammı ve gecikme faizleri de silinecek. Peki vergi borçlarını yapılandırma işlemi ne zaman sona erecek? İşte 2018 vergi borçlarının yapılandırılması ile ilgili bilinmesi gereken ayrıntılar...

Devamını oku...
 
Perakendede satış hacmi azaldı
Haberler

Perakende satış hacmi, mayısta bir önceki aya göre yüzde 1,3 azalma kaydetti.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 10 / 152

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam