Anasayfa
29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun
Haberler

Cumhuriyetimizin 96. yılı kutlu olsun!
Yaşasın Cumhuriyetimiz, Yaşasın Mustafa Kemal Paşa...

 
2020 yılında 450 fuar yapılacak
Haberler

Türkiye, 2020'de savunmadan tarıma, tekstilden teknolojiye birçok ürünün sergileneceği 136'sı uluslararası olmak üzere toplam 450 fuara ev sahipliği yapacak.

Devamını oku...
 
Enflasyon Raporu 31 Ekim’de İstanbul’da açıklanacak
Haberler

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), bu yılın 4'üncü Enflasyon Raporu'nu 31 Ekim Perşembe günü İstanbul'da açıklayacak.

Devamını oku...
 
Kapasite kullanım oranı Ekim’de arttı
Haberler

İmalat sanayi genelinde kapasite kullanım oranı (KKO), 2019 Ekim döneminde bir önceki aya göre 0,1 puan artarak yüzde 76,4 seviyesinde gerçekleşti.

Devamını oku...
 
38. Uluslararası İstanbul Anne Bebek Çocuk Ürünleri Fuarı-CBME Türkiye'ye Büyük Katılım Bekleniyor
Haberler

Sektörün gelişimine büyük katkı sağlayan ve dünyadaki ilk bebek ve çocuk ürünleri fuarı olan CBME Türkiye, 8-11 Ocak 2020 tarihleri arasında İstanbul CNR Fuar Merkezi’nde 38. defa ziyaretçilerine kapılarını açacak.

Devamını oku...
 
HİB Başkanı Aycı: "‘Hizmet ihracatımızla marka ülke olacağız’"
Haberler

Hizmet İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı M. İlker Aycı, Türkiye’nin 2018 yılında hizmet ihracatında yüzde 11,4 büyüme gösterdiğini, hızlanması beklenen bu büyümenin ülke ekonomisi önündeki en önemli fırsatlardan biri olduğunu söyledi.

Devamını oku...
 
Merkez Bankası faizi indirdi
Haberler

Merkez Bankası, merakla beklenen faiz kararını açıkladı. Faiz indirimi 250 baz puan ile genel piyasa beklentilerinin üzerinde gerçekleşti.

Devamını oku...
 
Yeni Vergi Taslağının son hali
Haberler

TBMM'ye bu hafta sunulması beklenen taslağa göre Kurumlar Vergisi düşüyor, Gelir Vergisi artıyor, iki yeni vergi, 1 yeni müessese geliyor.

Devamını oku...
 
Tüketici güven endeksi arttı
Haberler

Tüketici güven endeksi, Ekim ayında bir önceki aya göre yüzde 2,1 oranında arttı; Eylül ayında 55,8 olan endeks, Ekim ayında 57 oldu.

Devamını oku...
 
Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi eylülde arttı
Haberler

Türkiye İstatistik Kurumu, eylül ayına ilişkin YD-ÜFE verilerini açıkladı. Buna göre, YD-ÜFE eylülde bir önceki aya göre yüzde 0,82, bir önceki yılın aralık ayına göre yüzde 6,24, on iki aylık ortalamalara göre yüzde 23,17 artarken, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 11,15 geriledi.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 10 / 213

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam