Anasayfa
Fitch Türkiye tahminlerini açıkladı
Haberler

Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings Londra’da düzenlediği konferans öncesi yayımladığı sunumda, Türkiye’nin 2017 yıl sonu enflasyon tahminini yüzde 10,7, büyüme tahminini yüzde 4,7 olarak belirledi.

Devamını oku...
 
Dış ticaret endeksleri açıklandı
Haberler

İhracat birim değer endeksi Temmuz ayında bir önceki yılın aynı ayına göre % 0,9 arttı.

Devamını oku...
 
İhracatçının yıl sonu dolar kuru beklentisi: 3,67
Haberler

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), İhracatçı Eğilim Araştırması 2017 2. Çeyrek Gerçekleşme ve 3. Çeyrek Beklentilerini açıkladı. Araştırma sonuçlarını açıklayan TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, “ilk 6 ayda yüzde 8,2 artan ihracatımız, yarıyıl büyümemize 2 puan katkı verdi. 3. Çeyrek büyümemiz ihracatımızın katkılarıyla yüzde 7’ler seviyesinde gerçekleşecek” diye konuştu.

Devamını oku...
 
Süt ve süt ürünleri üretimi istatistikleri açıklandı
Haberler

Ticari süt işletmelerince Temmuz ayında 740 bin 751 ton inek sütü toplandı. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2017 yılı Temmuz ayında süt ve süt ürünleri üretimi istatistiklerini açıkladı. Buna göre; toplanan inek sütü miktarı Temmuz ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 3,8 azaldı.

Devamını oku...
 
Maliye Bakanı Ağbal’dan vergi indirimi açıklaması
Haberler

Maliye Bakanı Naci Ağbal canlı yayında yaptığı açıklamada "Ekonomi 2017 sonunda rahat bir şekilde yüzde 5'in üzerinde büyüyecek, büyümedeki ivme vergi indirimlerinin devam etmesini gerekli kılmıyor. 2017 yıl sonuna kadar vergilerle ilgili bir düzenleme yapma planımız yok" açıklamasında bulundu.

Devamını oku...
 
KOSGEB'den 1 milyon liralık destek
Haberler

Üretim ve ihracatta teknoloji seviyesi yüksek, katma değerli ürünlerin ve KOBİ’lerin payının artırılması konulu proje çağrısı ilana çıktı.

Devamını oku...
 
"Tarım, gerçek reel sektördür"
Haberler

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, tarımın reel sektörün temelini oluşturduğunu bildirerek, “Ekonomik hayatın, ticaretin temelinde tarım vardır. Bütün ülkeler, istisnasız, tarımdan çıkan artı değeri kullanarak zenginleşmiştir. ABD’si, Almanya’sı, Fransa’sı, İngiltere’si, Hollanda’sı başta olmak üzere bütün gelişmiş ülkeler tarımla kalkındı. Kalkındıktan sonra datarımı ihmal etmediler. Tarımda da dünyanın en büyükleri oldular” dedi. Bayraktar, yaptığı açıklamada, tarımın toplumda hak ettiği değeri almadığını, halkın tarımın sorunlarına yeterince ilgi göstermediğini belirtti.

Devamını oku...
 
Dünyada toplam borç 217 trilyon dolar
Haberler

Uluslararası Finans Enstitüsü’ne göre(IIF); 2017’nin ilk çeyreği itibariyle dünyada toplam borç; 217 trilyon dolar.

Devamını oku...
 
"Türkiye, AVM çöplüğüne dönmesin"
Haberler

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, plansız ve kontrolsüz açılan AVM'lerin milli servetin heba olmasına neden olduğunu belirtti.

Devamını oku...
 
Sanayi ciro endeksi açıklandı
Haberler

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan sanayi ciro endeksi Temmuz'da bir önceki aya göre yüzde 3,4 artış gösterdi.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 10 / 119

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam