Anasayfa
Kur düşer beklentisiyle işlemler durdu
Haberler

Kurdaki hızlı yükseliş sonrası ithalatçı malı gümrükte beklemeye aldı, son bir haftada antrepolar doldu taştı. Maliyet artışı nedeniyle malını çekemeyen ithalatçıların müşteri kaybetmeye başladığı da dile getiriliyor.

Devamını oku...
 
Çelik sektörü ihracatta 8,4 milyar dolara ulaştı
Haberler

Türk çelik ihracatında 2018 yılı ilk 7 ayında, geçen yılın aynı dönemine göre hem miktar hem de değer bazında artış gerçekleşti. Sektör, miktarda yüzde 2,4 artış ile 11,1 milyon tona, değerde ise yüzde 26,7'lik artışla 8,4 milyar dolara ulaştı.

Devamını oku...
 
Vergi borcu yapılandırması için son tarih nedir? Hangi borçları kapsıyor…
Haberler

Vergi borcu olan vatandaşlar, vergi borcu yapılandırma ile ilgili birçok soruyu merak ediyor. Vergi borcu yapılandırma için son tarih nedir? Hangi borçları kapsıyor... Hepsi ve daha fazlasını haberimizde bulabilirsiniz...

Devamını oku...
 
Türkiye ile Rusya arasındaki ticaret hacmi yüzde 37 arttı
Haberler

Sputnik'te yer alan habere göre, Rusya ile Türkiye arasındaki ticaret hacmi ocak-haziran döneminde yüzde 37 artarak 13.349 milyar dolara ulaştı.

Devamını oku...
 
Tekstilde ihracat hedefi arttı
Haberler

İTHİB Başkanı Ahmet Öksüz, son 12 aylık dönemde 10,6 milyar dolarlık ihracat yaptıklarını belirterek, "2018 yılının sonuna kadar ihracatımız bu seviyede artmaya devam ederse Cumhuriyet tarihinin tekstil ve hammaddeleri sektöründe en yüksek ihracat rekoruna ulaşacağız" dedi.

Devamını oku...
 
Ticaret Bakanı Pekcan yeni yol haritasını açıkladı
Haberler

Ticaret Bakanı Pekcan, "İhracat atağımız sürecek. Özel stratejilerle Çin, Latin Amerika, Hindistan, Meksika ve Afrika gibi pazarlara yöneleceğiz" dedi.

Devamını oku...
 
TL'nin reel değerinde düşüş
Haberler

Reel döviz kuru endeksi temmuzda TÜFE bazlı yüzde 1,32 düşüşle 76,01 puana indi. REK veri tarihinin en düşük seviyesinde yer almaya devam etti.

Devamını oku...
 
Üretici Fiyat Endeksi açıklandı
Haberler

Yurt içi üretici fiyat endeksi (Yİ-ÜFE), 2018 yılı Temmuz ayında bir önceki aya göre %1,77, bir önceki yılın Aralık ayına göre %17,56, bir önceki yılın aynı ayına göre %25 ve on iki aylık ortalamalara göre %17,41 artış gösterdi.

Devamını oku...
 
Otomobil pazarında daralma
Haberler

Otomobil ve hafif ticari araç pazarında Haziran ayında hız kazanan daralma Temmuz ayında da devam etti. Pazar Temmuz'da geçen yıla yüzde 35.9 daralarak 52,734 adet oldu.

Devamını oku...
 
OVP eylülün ilk yarısında açıklanacak
Haberler

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, yeni OVP'nin eylülün ilk yarısında açıklanacağını belirterek, "Yapısal olarak çok güçlü bir dönüşüm süreci yaşanacak" açıklamasında bulundu.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 7 / 152

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam