Anasayfa
İmalat PMI 49.5 oldu
Haberler

İmalat sanayi satın alma yöneticisi endeksi (PMI) Kasım'da 49.5'e yükseldi. Endekste 50'nin altı daralmaya, üzeri seviyeler büyümeye işaret ediyor.

Devamını oku...
 
Büyüme rakamları açıklandı!
Haberler

Türkiye ekonomisi 2019 yılının üçüncü çeyreğinde yüzde 0.9 büyüdü. Ekonomi 2018'in son çeyreğinde ve 2019 yılının ilk iki çeyreğinde daralmıştı. Ekonomiden 3 çeyrek sonra sınırlı da olsa olumlu bir haber geldi ancak, yüksek kur, işsizlik ve enflasyon çözülmeyi bekleyen sorunlar olarak duruyor...

Devamını oku...
 
Kasım ayı ihracat rakamları açıklandı
Haberler

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın katılımıyla kasım ayı geçici dış ticaret verilerini, İstanbul’da Dış Ticaret Kompleksi’nde açıkladı. Kasım ayında ihracat, Genel Ticaret Sistemi’ne (GTS) göre 16 milyar 214 milyon dolar oldu. Yılın ilk 11 ayında ise ihracat yüzde 1,8 artış ile 165 milyar dolara, son 12 aylık ihracat da 180 milyar dolara ulaştı.

Devamını oku...
 
Aralık ayında yoğun veri gündemi
Haberler

Yılın son ayında açıklanacak büyüme, ihracat ve enflasyon rakamları ile Merkez Bankasının 2020 yılına ilişkin para ve kur politikası metni ekonomi gündemini hızlandıracak.

Devamını oku...
 
Dış ticarette daralma sürüyor
Haberler

Ekim ayında dış ticaret açığı 1 milyar 808 milyon dolar olarak gerçekleşti. Açık, baz etkisi nedeniyle geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 264 artış gösterdi.

Devamını oku...
 
Ekonomik güven endeksi yükseldi
Haberler

Ekonomik güven endeksi Kasım'da bir önceki aya göre %1.7 artarak 91.3 seviyesine yükseldi.

Devamını oku...
 
İSO Başkanı Bahçıvan: "Sanayicinin döviz borcu, TL'ye çevrilsin"
Haberler

İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, "Sanayiciler, keyfiyetten değil uygun maliyetli TL kredi bulamadığı için dövizle borçlandı. Yüksek döviz borçlarının TL’ye döndürülmesi konusunda teşvik edici bir model sunulmalı" dedi.

Devamını oku...
 
Ar-Ge'ye geçen yıl 38,5 milyar lira harcandı
Haberler

Türkiye'de araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) harcaması, 2018'de bir önceki yıla göre yüzde 29,1 artarak 38 milyar 534 milyon lira oldu.

Devamını oku...
 
Hizmet arttı, inşaat ve perakende geriledi
Haberler

TÜİK, hizmet, perakende ticaret ve inşaat sektörü güven endeksi verilerini açıkladı. Buna göre, kasım ayında hizmet sektöründe güven endeksi artarken; perakende ve inşaat sektörü güven endeksleri geriledi.

Devamını oku...
 
Sanayide kapasite kullanım oranı arttı
Haberler

İmalat sanayi genelinde kapasite kullanım oranı Kasım'da yüzde 77,2'ye yükseldi.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 6 / 213

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam