Anasayfa
Ekonomik güven endeksi açıklandı
Haberler

Ekonomik güven endeksi Mart ayında yüzde 2.6 azalarak 100.2’ye geriledi.

Devamını oku...
 
İflas eden esnaf sayısı arttı
Haberler

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu verilerine göre, bu yılın ilk iki ayında 20 bin 308 esnaf iflas bayrağını çekti. 2014’ten 2018’e iflas eden esnaf sayısı da 430 bin 275 oldu.

Devamını oku...
 
USİAD Bildiren 104. Sayı Yayınlandı
Haberler

 
TZOB'den "patates tüketelim" çağrısı
Haberler

TZOB Başkanı Bayraktar, Niğde ve Nevşehir’de depolarda 350-400 bin ton patatesin alıcı beklediğini belirterek, "patates tüketelim" çağrısında bulundu.

Devamını oku...
 
YD-ÜFE yüzde 1.70 arttı
Haberler

TÜİK verilerine göre yurt dışı üretici fiyat endeksi şubatta yüzde 1,70 arttı.

Devamını oku...
 
Tüketici güven endeksi açıklandı
Haberler

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2018 yılı Mart ayı tüketici güven endeksini açıkladı. Buna göre; Türkiye İstatistik Kurumu ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işbirliği ile yürütülen tüketici eğilim anketi sonuçlarından hesaplanan tüketici güven endeksi, Mart ayında bir önceki aya göre yüzde 1,3 oranında azaldı; Şubat ayında 72,3 olan endeks Mart ayında 71,3 oldu.

Devamını oku...
 
AB’den canlı hayvan ithalatı 2013'den beri sürekli artıyor
Haberler

Avrupa Birliği, Türkiye’ye sığır ihracatını 4 yılda 5 bin tondan 85 bin tona çıkardı. Yapılan ihracatın değeri ise; aynı dönemde 30 milyon eurodan 342 milyon euroya ulaştı.

Devamını oku...
 
Özel sektörün uzun vadeli yurtdışı kredi borcu 225,7 milyar dolar
Haberler

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından Ocak dönemine ait özel sektörün yurt dışından sağladığı kredi borcuna ilişkin gelişmeler yayımlandı.

Devamını oku...
 
Perakende satış hacmi arttı
Haberler

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), ocak ayına ilişkin perakende satış hacmi endekslerini açıkladı. Buna göre, mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış sabit fiyatlarla perakende satış hacmi ocakta bir önceki aya göre yüzde 1,2 artış gösterdi.

Devamını oku...
 
Güneş enerjisi 10 yılda 300 bin kişilik iş yaratabilir
Haberler

Son yıllarda yenilenebilir enerjide görülen büyüme, bu alanda iş fırsatlarının da büyümesini beraberinde getiriyor. Sektör temsilcilerine göre, 10 yıl içinde sadece güneş enerjisi alanında 300 bin kişilik istihdam sağlanabilir. Hatta dünyaya yayılan Türk müteahhitlerin bir benzeri güneş enerjisinde yaşanarak, yurtdışında kurulum yapan “güneş müteahhitleri” olabilir.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 6 / 134

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam