Anasayfa
TESK: "Susam üretimi teşvik edilmeli"
Haberler

TESK tarafından susam fiyatlarındaki artışa ilişkin yapılan açıklamada, "Susam fiyatının bir yılda yüzde 76 artması simitçi, börekçi esnafımızı olumsuz etkiledi" denildi.

Devamını oku...
 
2.4 trilyon liralık borç alarm veriyor
Haberler

2017 yılında 3 trilyon 104.9 milyar liralık gayri safi yurtiçi hasıla elde edilirken, reel sektörün iç ve dış borçları 2 trilyon 406.5 milyar liraya ulaştı. Reel sektörün sadece bankalara olan kredi borcu 1 trilyon 849.1 milyar lirayı buluyor.

Devamını oku...
 
Ekonomik güven endeksinde artış
Haberler

Ekonomik güven endeksi Temmuz ayında bir önceki aya göre yüzde 2 oranında artışla 92,2 değerine yükseldi.

Devamını oku...
 
Borç yapılandırmasında ek süre talebi
Haberler

TESK Genel Başkanı Palandöken, 31 Temmuz'da sona eren borç yapılandırma süresinin bir ay daha uzatılması gerektiğini söyledi.

Devamını oku...
 
Merkez Bankası toplam rezervleri azaldı
Haberler

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) toplam rezervleri, geçen hafta 237 milyon dolar azalarak 101 milyar 481 milyon dolara geriledi.

Devamını oku...
 
Paramızı en çok nereye harcıyoruz
Haberler

Kişi başı ortalama tüketim harcamamız 2016 yılında 1642 TL iken 2017 yılında 1854 TL'ye çıktı. Hayat pahalılığı harcamaları artırırken aile bütçesinden ulaştırma ayrılan pay arttı. Yükselen petrol fiyatları ulaştırma harcamalarımızı yükseltti. Aile bütçesinde aslan payını yine konut ve kira harcamaları aldı.

Devamını oku...
 
Kapasite kullanım oranı temmuzda azaldı
Haberler

İmalat sanayisi genelinde kapasite kullanım oranı temmuzda yüzde 77,1 oldu.

Devamını oku...
 
İSO’dan bankalara eleştiri: "Yetersiz kaldılar"
Haberler

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, nakit sıkışıklık ve kredi faizlerindeki yükseliş nedeniyle orta ölçekli sanayi firmalarının krediye erişimde zorluk yaşadığına dikkati çekerek "Bankacılık sektörü büyük kredilerin yönetiminde ve verimli kullandırılmasında yetersiz kaldı. Bankaların sanayiciye bakış açısını değiştirmesi gerektiğini düşünüyoruz" dedi.

Devamını oku...
 
Sektörel güven endekslerinde artış
Haberler

Hizmet, perakende ve inşaat sektörü güven endekslerinde sırası ile yüzde 0,7, yüzde 3,1 ve yüzde 2,3 artış kaydedildi. Artışlara karşın 3 sektör de referans değerin altında kalarak güvendeki kayba işaret etti.

Devamını oku...
 
Varank: Sanayinin yeni rotası dijitalleşme olacak
Haberler

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK'ın 55. Kuruluş Yıl Dönümü Töreni'nde yaptığı konuşmada dijitalleşme vurgusu yaptı. Varank, "Türkiye için bundan sonra 'sanayinin yeni rotası dijitalleşme' olacak. Üretimin ve pazarlamanın tüm aktörleri, dijitalleşme sürecinden paylarını alacak" diye konuştu.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 9 / 152

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam