Anasayfa
Doğal gaz ithalatı ekimde yüzde 15,2 arttı
Haberler

Türkiye'nin doğal gaz ithalatı 2021 yılı Ekim ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 15,2 artarak 4 milyar 657 milyon metreküp oldu.

Devamını oku...
 
2022 vergileri ve istisnalar
Haberler

Motorlu taşıtlar vergisi (MTV) tutarları, 2022 yılı için yüzde 36,20 yerine yüzde 25 oranında artırıldı. MTV dışında oran belirleme yetkisi kullanılmadığından, 2022 yılında uygulanacak olan bazı vergisel büyüklükler yeniden değerleme oranı dikkate alınarak artırıldı. Ekim ayından ekim ayına 12 aylık ortalamalara göre üretici enflasyon oranı (Yİ-ÜFE) yüzde 36,20 olarak açıklanmıştı.

Devamını oku...
 
Finansal İstikrar Komitesi’nin ikinci toplantısı yapıldı
Haberler

Hazine ve Maliye Bakanlığı 23 Aralık günü yapılan ikinci Finansal İstikrar Komitesi toplantısı sonrası yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada "Türk lirasının değerinin korunması ve tasarrufların güçlendirilmesi için yeni araçların geliştirilmesi hususunda ilgili kurum ve kuruluşlar arasında eşgüdüm sağlanması vurgusu yapılmıştır" ifadeleri yer aldı.

Devamını oku...
 
Hazine ve Maliye Bakanı Nebati’den dolar ve faiz açıklaması
Haberler

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, yeni model ve sürece ilişkin ayrıntıları canlı yayında paylaştı. Türkiye ekonomi modelinin Çin ve Güney Kore'den farklı olduğunu belirten Bakan Nebati, "Demokratik gelenekleri olan, serbest piyasa ekonomisine bağlı olan, bu geleneğini sürdüren, toplumun benimsediği bir modeli ortaya koyuyoruz" ifadelerini kullandı.

Devamını oku...
 
10 soruda ‘Kur Korumalı TL vadeli mevduat’
Haberler

“Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat” ürününde detaylar belli oldu. Uygulanacak sistemde, gerçek kişilerin Türk lirası vadeli hesapları üzerinde işleyecek faiz ile hesap açılış ve vade tarihlerindeki kur değişim oranı kıyaslanacak, yüksek olan oran üzerinden hesap nemalandırılacak. Kur farkı hesaplamaları için Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) her gün saat 11.00’de Amerikan doları döviz alış kuru yayımlayacak. Vade sonunda kur değişiminin faiz oranı üzerinde kalması halinde oluşabilecek fark müşteri hesabına Türk lirası olarak yansıtılacak.

Devamını oku...
 
Finansal İstikrar Komitesi toplanıyor
Haberler

Finansal İstikrar Komitesinin ikinci toplantısı bugün yapılacak.

Devamını oku...
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Yeni bir finansal alternatif sunuyoruz"
Haberler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, dövizin muhtemel getirisine Türk lirası varlıklarda kalarak ulaşılabilmesini sağlayacak yeni bir aracın devreye alınacağını açıkladı.

Devamını oku...
 
Tüketici güven endeksi açıklandı
Haberler

Tüketici güven endeksi, aralık ayında yüzde 3,1 düşüşle 68,9 puana gerilerken, tarihinin en düşük seviyesine inmiş oldu.

Devamını oku...
 
Yurt dışı ÜFE yüzde 13,5 arttı
Haberler

Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi yıllık yüzde 47,89, aylık yüzde 13,49 artış kaydetti.

Devamını oku...
 
Özel iletişim vergisi arttı
Haberler

1 Ocak 2022’den itibaren Özel İletişim Vergisi, Çevre Temizlik Vergisi, Damga Vergisi, harçlar, Vergi Usul Kanunu (VUK) kapsamındaki cezalar yüzde 36,2 oranında artırıldı. Emlak Vergisi ise yüzde 18,10 oranında zamlandı.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 9 / 294

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam