Anasayfa
Ekonomi Bakanı Zeybekci: 2018 Haziran'da yüzde 7,5 civarında büyüme gelecek
Haberler

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "2018 Haziran'da yüzde 7,5 civarında bir büyüme rakamı gelecek ve 2018 yılında 169 milyar dolarlık ihracat rakamı ve hedefimizi 172-173 olarak tekrar revize edeceğiz Haziran sonuna doğru. Onun da üzerine çıkmayı başaracağız" dedi.

Devamını oku...
 
TESK'ten 'stopaj vergisi kaldırılsın' talebi
Haberler

Stopaj vergisinin kaldırılmasını talep eden TESK Başkanı, "Kira gelirinden doğan vergiyi, kira gelirini elde eden mülk sahibi değil, esnaf ödemiş oluyor" dedi.

Devamını oku...
 
Enerji ithalatı nisanda yüzde 16 arttı
Haberler

Türkiye'nin enerji ithalatına ödediği tutar, nisan ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 16,1 artarak 3 milyar 116 milyon 909 bin dolar oldu.

Devamını oku...
 
Dış ticaret açığı arttı
Haberler

Türkiye yükselen kurlarla beraber cari açık vermeye devam ediyor. Nisan ayında dış ticaret açığı yüzde 35.6 yükselerek 6 milyar 685 milyon dolara çıktı. Sattığımız malın aldığımız malları karşılama oranı yüzde 67.5'e geriledi.

Devamını oku...
 
Merkez Bankası’ndan fiyat istikrarı açıklaması
Haberler

TCMB, Finansal İstikrar Raporu'nda, politika araçlarını fiyat istikrarını ve finansal istikrarı destekleyici biçimde kullanmayı sürdüreceğini belirtti.

Devamını oku...
 
Maliye Bakanı Naci Ağbal: Kurumlar vergisi oranları düşecek
Haberler

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Bloomberg HT'nin canlı yayınında açıklamalarda bulundu. Ağbal, Türkiye'de kurumlar vergisi oranlarının düşeceğini söylerken mali disiplinden ödün verilmeyeceğini sözlerine ekledi.

Devamını oku...
 
SGK borçları taksitlendirme esasları belirlendi
Haberler

Resmi Gazete'de SGK borçlarının taksitlendirilmesine ilişkin yönetmelik yayımlandı. Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) olan yükümlülüklerini süresinde yerine getirmiş ancak son bir yıl içinde borçlarını ödeyememiş olan uyumlu prim borçlularının borçlarını taksitlendirerek ödeyebilmelerine ilişkin esaslar belirlendi.

Devamını oku...
 
Moody’s Türkiye’nin büyüme tahminini düşürdü
Haberler

Kredi derecelendirme kuruluşu Moody's Türkiye'nin büyüme tahminini düşürdü. Türkiye'nin 2018'de yüzde 4.0, 2019'te yüzde 3.5 büyüyeceğini belirtmişti. Şimdi bu tahminini sırasıyla yüzde 2.5 ve 2.0'a indirdi.

Devamını oku...
 
Ekonomik güven endeksi açıklandı
Haberler

Ekonomik güven endeksi Mayıs ayında bir önceki aya göre %4,9 oranında azalarak 98,3 değerinden 93,5 değerine düştü.

Devamını oku...
 
Müteahhitler sorunlarına çözüm bekliyor
Haberler

İMKON Genel Başkanı, döviz kuru ve inşaat malzemeleri fiyatlarında yaşanan artış nedeniyle müteahhitlerin zor durumda olduğunu belirterek, "İnşaat sektörünün sorunlarının çözümüne yönelik somut adımlar bekliyoruz" dedi.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 9 / 144

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam