Anasayfa
Pandemi sürecinde modüler yapılara talep yüzde 40 arttı
Haberler

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (Kovid -19) salgını bir zamanlar “alternatif” olarak kabul edilen parçaların birleştirilmesiyle tamamlanan ve ihtiyaç halinde yeniden parçalara ayrılabilen  modüler yapılara olan ilgiyi arttırdı. Öyle ki bu yapılara sadece bir yılda talep yüzde 40 oranında artarken pazarın büyüklüğünün ise 2027 yılına kadar 106,22 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

Devamını oku...
 
İstanbul Oyuncak Fuarı açıldı
Haberler

Oyuncak sektörünün devleri İstanbul Oyuncak Fuarı’nda buluştu. Oyuncak sektörünün bu yıl Avrasya’daki ilk büyük buluşması olan 3. Uluslararası Oyuncak, Oyun ve Bebek Fuarı 16 Mart 2021 Salı günü Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde başladı. Dört gün sürecek olan fuara, 5 ülkeden 131 marka ile 92 firma ve firma temsilciliği katılıyor. Fuarı, Türkiye ve 78 farklı ülkeden 4 binden fazla ziyaretçinin gezmesi bekleniyor.

Devamını oku...
 
Okullarda yeni dönem: Dış Ticaret Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri
Haberler

Bakan Pekcan, "Bakanlıklarımız ve TİM'in ortak çalışmasıyla belli okullarımız, Dış Ticaret Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri adıyla yeniden yapılandırıldı" dedi.

Devamını oku...
 
'Kırsal kalkınma destekleri'nde yatırım süresi 4 ay uzatıldı
Haberler

Kırsal kalkınma destekleri kapsamındaki tarıma dayalı yatırımların tamamlanması için tanınan süre 4 ay uzatıldı.

Devamını oku...
 
"Ekonomi Reformları" için hazırlanan kitapçık yayımlandı
Haberler

"Ekonomi Reformları" için hazırlanan kitapçık, Hazine ve Maliye Bakanlığının internet sitesinde yayımlandı.

Devamını oku...
 
DEİK Başkanı Olpak: Ekonomi reformları iş dünyamıza güç katacak
Haberler

DEİK Başkanı Nail Olpak, "Kararlılık, öngörülebilirlik, şeffaflık ve hesap verilebilirlik üzerine kurulu ekonomik reformlar iş dünyamıza güç katacak" değerlendirmesinde bulundu.

Devamını oku...
 
USİAD Bildiren 130. sayı yayımlandı
USİAD Bildiren

USİAD Bildiren e-dergi 130. sayı yayımlandıE-dergiyi okumak için: http://usiad.net/dergi/130.Sayi/

 
OECD: "Toparlanmanın güçlenmesi için aşılamanın hızlanması gerekli"
Haberler

Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü(OECD), tüm ülkelerde sınırlamaların daha çabuk şekilde kaldırılabilmesi, güvenin ve harcamaların artırılabilmesi için koronavirüse karşı aşılamanın hızlandırılması gerektiğini belirtti.

Devamını oku...
 
Ekonomiye torba teklif: Detaylar belli oldu
Haberler

Hükümetin hazırladığı torba teklifle haciz satışlarına çekidüzen verilecek. Açık artırmalara katılmak için teminat alınacak, elektronik ortamda yapılabilecek. Hile karıştıranlar cezalandırılacak. Ayrıca, vergi borcu olanlara akaryakıt dağıtım lisansı verilmeyecek. Ödeme kaydedici cihazlarda hile yapanlara hapis cezası verilecek.

Devamını oku...
 
Elektrik-elektronik ihracatı şubatta yüzde 23,7 arttı
Haberler

Türkiye'nin elektrik-elektronik sektörü ihracatı 2021 yılı Şubat ayında geçen yılın aynı ayına göre, yüzde 23,7 artarak 1 milyar 66 milyon dolara ulaştı. Türkiye'nin şubat ayı toplam ihracatından yüzde 7,3 pay alan sektör, ülkeler bazında ise en fazla ihracatı Birleşik Krallık, Almanya ve Fransa'ya gerçekleştirdi.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 4 / 263

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam