Anasayfa
Doğalgaz ithalatı yüzde 4,2 azaldı
Haberler

Türkiye'nin doğalgaz ithalatı 2016'da bir önceki yıla kıyasla yüzde 4,2 azalarak 46 milyar 352 milyon metreküpe geriledi.

Devamını oku...
 
Sağlık harcamaları artıyor
Haberler

Sağlık Ekonomisi ve Politikası Derneği (SEPD) ile Sosyal Güvenlik Uzmanları Derneği (SGU) tarafından düzenlenen kongrede, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verileri ile akademisyenlerin yaptığı araştırmaların sonuçlarına göre, katastrofik sağlık harcaması – fakirleştirici sağlık harcaması yapan hane sayısının artışa geçtiği açıklandı.

Devamını oku...
 
Temiz enerjide İzmir örneği
Haberler

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ESHOT atölyelerinden sonra Bayraklı Ekrem Akurgal Yaşam Parkı’ndaki yapıların çatılarında da, güneş enerjisi sistemi oluşturdu. Kurulan FGVS - şebekeye bağlı fotovoltaik güç sistemi ile hem yaşam parkının tüm elektrik ihtiyacı hem de Alsancak’taki Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi’ne ait tüketimin yaklaşık yüzde 40’ı karşılanacak.

Devamını oku...
 
Maliye Bakanı Ağbal: Yeniden yapılandırma için 8,5 milyon başvuru aldık
Haberler

Maliye Bakanı Naci Ağbal, yeniden yapılandırmaya dair, "Bugüne kadar, vergi dairelerimize yaklaşık 8,5 milyon başvuru aldık, 80,4 milyar lira yapılandırdık. Kanundan 6 milyon vatandaşımız yararlandı" açıklamasında bulundu.

Devamını oku...
 
Piliç eti üretiminde dünya sekizincisiyiz
Haberler

Türkiye, geçen yıl yakaladığı 1 milyon 958 bin tonluk piliç eti üretimiyle dünyanın sekizinci büyük üreticisi konumunda bulunuyor.

Devamını oku...
 
Rus medyası: Türkiye'den Rusya'ya yeni kısıtlama
Haberler

Rus ekonomi gazetesi Vedomosti, Türkiye'nin Rusya'dan ithal edilen buğdaya yeni sınırlamalar getirdiğini bildirdi.

Devamını oku...
 
Uğur Civelek: Ekonomi cephesinde belirsizlik azalmıyor!
Haberler

Bu hafta içinde Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan veriler, geleceğe ilişkin belirsizlik algısının azalmasına pek katkı yapmayan bir görünüm sergiliyor. Bir önceki yılın aynı dönemine göre, bu senenin ilk çeyrek döneminde yapı ruhsatı verilen binaların yüzölçümü yüzde 17,2 oranında azalmış. Sektörel Güven Endeksleri ise, Mayıs ayında oldukça sınırlı ve makroekonomik hedefleri pek desteklemeyen yükselişler ile yetinmek durumunda kalmış. Hizmet sektörü güveni yüzde 2,1 ve perakende sektörü güveni yüzde 1,1 oranlarında artmış; inşaat sektörü güvenindeki yükseliş ise yüzde 0,8 ile sınırlı kalmış.

Devamını oku...
 
E-ticarette girişimcileri başarıya ulaştıran ipuçları
Haberler

Girişimci ve firmalar işlerini en kısa zamanda düzene koyarak hedef kitlelerine ulaşmanın en doğru yolunu e-ticaret olarak belirtiyor.

Devamını oku...
 
Türkiye'ye en çok yatırım yapan ülkeler belli oldu!
Haberler

Ekonomi Bakanlığı verilerine göre; Türkiye'ye 2010-2017 arasındaki dönemde 140 milyar dolarlık doğrudan sermaye gelirken, bunun 128.5 milyar doları 20 ülkeden geldi. En çok yatırım yapan ülke Hollanda oldu.

Devamını oku...
 
Türkiye-Rusya arasında ortak bildiri imzalandı
Haberler

Türkiye-Rusya arasındaki ticaret önündeki engellerin kaldırılması için ortak bildiri imzalandı.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 4 / 102

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam